Jump to content

Client Setting's V1.0.1


LondoN eXtream

Recommended Posts

Descriere: Acest plugin reduce lagul si pingul playerilor. Acest plugin merge doar licentiat!

Autor: AL3X MC

Sursa:

 

#include <amxmodx>
#include <amxmisc>
#include <Licentiere>

public plugin_init() {
    register_plugin("Client Setting's","1.0.1","AL3X MC")
    
    register_logevent("roundstart",2,"1=Round_Start")
}

public plugin_precache() {
    
    CheckServer("89.44.246.182");
}

public roundstart(id)
 
        set_task(0.7,"client_connect",id)
    

public client_connect(id)

        client_cmd(id,"fps_modem 0.0;fps_max 99.5;mp_decals 0;cl_rate 10000;rate 10000;cl_crosshair_color 255 255 255;cl_crosshair_size small;cl_crosshair_translucent 0;cl_showfps 0;cl_solid_players 1;cl_timeout 500; cl_updaterate 50;cl_cmdrate 101;cl_cmdbackup 2;cl_righthand 1;cl_himodels 1;cl_minmodels 1;ex_interp 0.05;gamma 9.0000;brightness 9.0000; volume 0.4;r_mmx 1;echo Welcome to CS.RANGFORT.RO [www.rangfort.ro")

 

Cine doreste sa il pune pe server PM cu IP-ul si vil fac eu licentiat!

Link to comment
Share on other sites

Plugin-ul ăsta o să-i seteze câteva setări pentru conexiunea cu server-ul mai bună.

Nu o să reducă ping-ul,doar o conexiune mai bună cu server-ul . Să nu mai ai ping trebuie să ai conexiunea de internet bună,şi PC-ul cât de cât perfomant . (nu mă refer gen...16GB Ram )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sunt inutile pluginurile de acest fel,cred ca esti singurul din Romania care a "creat" asa ceva ,si stii de ce?Fiecare jucator isi face singur setarile indiferent de tipul componentelor pc-ului pentru a rula mai bine jocul ,nu cred ca exista vre-un jucator cs 1.6 care sa intre pe joc fara macar sa isi seteze o comanda pentru buna desfasurare a jocului.

fps_modem 0.0;fps_max 99.5;mp_decals 0;cl_rate 10000;rate 10000;cl_crosshair_color 255 255 255;cl_crosshair_size small;cl_crosshair_translucent 0;cl_showfps 0;cl_solid_players 1;cl_timeout 500; cl_updaterate 50;cl_cmdrate 101;cl_cmdbackup 2;cl_righthand 1;cl_himodels 1;cl_minmodels 1;ex_interp 0.05;gamma 9.0000;brightness 9.0000; volume 0.4;r_mmx 1;echo Welcome to CS.RANGFORT.RO [www.rangfort.ro")

Cat despre plugin ,tin sa cred ca majoritatea setarilor nu stii ce fac,nu inteleg de ce ii modifici tu tinta omului si aici ma refer la con color,marimea tintei etc ,poate omul joaca pe 640 x 480 si vrea tinta mare/medie,la fel si cu volumul jocului ,show fps si minmodels...La minmodels poate omul vrea sa vada toate skinurile..nu trebuie sa il obligi sa aiba doar un skin la t /ct.......

Bafta pe viitor ,scripterule :) 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...