Jump to content

Cerere moderator # FLOOD_CSX | RESPINS


FLOOD_CSX

Recommended Posts

Nume : Vlad

Nick : FLOOD_CSX

Vârstă : minunata varsta de 16 ani jumate :D 

Motiv : Vreau sa ajut la moderarea sectiuni AmXModX

 

Adresa de contact : Facebook : www.facebook.com/vlad.ganja / renko.sampz@yahoo.com / vlad.xyz -Skype.

 

Timp alocat forumului :  5-6 ore , fiind si detinatorul serverului AWP.RANGFORT.RO

 

Ce secţiuni doreşti să moderezi? : AmXModX si SourceMod daca este nevoie de moderatori si la aceasta sectiune

 

De ce ai ales aceste sectiuni? : Am ales aceste sectiuni , deoarece am mai fost moderator pe mai multe comunitati , stiu ce trebuie postat , desigur , n-o sa iau resurse care provin de pe site-uri "fantoma" , o sa iau frumos de pe comunitati romanesti ,cat de cat populate . Fiecare resursa ce o s-o postez , o sa-i modific daca este cazul , reclama . [motd.txt , in pluginuri .sma , addons-uri . ] Toate le voi compila si in loc de " Comunitatea XD " , o sa fie " Rangfort "

 

De ce doreşti să moderezi în această comunitate? Deoarece sunt de ceva timp aici , si imi place :)

 

Ai mai moderat pe IPB?: Da . Invision Power Board (prescurtat: IPB sau IP. Board) este un software pentru forumuri produs de Invision Power Services Inc.

Este scris iin PHP si foloseste ca sistem de management al bazelor de date MySQL.
 

Ce înţelegi prin "Post hunt"? Posthunt-ul este atunci cand dai reply aiurea , fara sa-ti pese sau sa-ti fi dat interesul despre ce tine topicul .  Dai reply , de dragul de a face posturi.

 

Ce înţelegi prin "Dublu post"? Prin Dublu post ,intelegem atunci cand  tu ai creeat un topic , si o persoana comenteaza , dai reply din nou . Pentru a evita asta , dai PM persoanei respective pentru a lamurii problema.

 

Ce înseamnă "Warez"?  Resurse piratate.... sau virusate . [svchost.exe2 , KeyLogger-e...etc]

 

Ce înseamnă "NSFW"?  Not safe for work ( Resurse nesigure pentru diferite activitati ) , spre exemplu , unele pluginuri pentru Counter Strike 1.6  , contin unele comenzi ascunse , care , autorul pluginului respectiv le pune , astfel cand acesta vede ca un "smardoi" se da drept autorul pluginului , acesta prin comanda "x" poate sa-i pice serverul , sau poate sa-si bage admin , etc...  Acesta a fost doar un exemplu .

 

Care este diferenţa dintre post hunt şi off-topic?  Posturi in dragul cresterii numarului de posturi a utilizatorului care face post hunt, adica post hunterul. Off-topic este atunci cand topicul este facut pentru CS 1.6 , dar tu vorbesti despre Metin , de exemplu . Adica , prin offtopic intelegem ca persoana "x" se abate de la subiectul topicului.

 

Ce planuri ai ca să sporeşti activitatea membrilor în secţiunile pe care doreşti să le moderezi ?  -

 

Ai citit regulamentul forumului ?  Da , am dat like http://rangfort.ro/forum/index.php?/topic/2-regulament-forum-rangfort/   :D 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...