Jump to content

[RF] Propuneri TeamSpeak .


Minnie

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sa se adauge accesul de a da restrict celor care ne deranjeaza pe canal . De preferabil doar fondatoriilor de pe canalul respectiv .

Un exemplu : Vine x-ulescu si-mi pune muzica sau imi adreseaza vorbe jignitoare, eu ce fac ? Dau doar kick si ii fac record si astept pana vine o persoana cu acces pe TS ? 

Doar o mica propunere, alegerea va apartine .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pentru a evita orice problema de viitor, cel mai bine ar fii ca doar Administratorii sa poata sa intre pe canale fara parole, ceilalti Moderatorii si Super Moderatorii cu parole.

Si acces de mutat doar la ei pe canale nu pe tot ts3-ul

Asa nu vor mai fii abuzuri si alte nebunii.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Propun scoaterea canalului LEGENDS. Acest dns observ că nu este în comunitate.

PS; mă scuzați dacă am greșit făcând acest post aici, insă nu voiam să deschid un topic doar pentru asta. Mulțumesc.

Edited by blabla
A fost sters. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1. Propun sa se adauge la Permission -> Server Group urmatoarele: Jucator CS 1.6 , Jucator CS:GO , Jucator DOTA 2 , Jucator SA:MP , Jucator LOL si sa se dea la cei care joaca jocurile respective.

2. Propun sa se faca un canal numit Canale Jocuri in care sa fie adaugate urmatoarele: Counter Strike 1.6 , Counter Strike GO , Dota 2 , SA:MP , League Of Legends

Link to comment
Share on other sites

1. Propun sa se adauge la Permission -> Server Group urmatoarele: Jucator CS 1.6 , Jucator CS:GO , Jucator DOTA 2 , Jucator SA:MP , Jucator LOL si sa se dea la cei care joaca jocurile respective.

2. Propun sa se faca un canal numit Canale Jocuri in care sa fie adaugate urmatoarele: Counter Strike 1.6 , Counter Strike GO , Dota 2 , SA:MP , League Of Legends

 

@2 : sunt ceva canale de jocuri , nu trebuie chiar toate . Cu cat mai putine canale si mai pline cu atat mai bine .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Propun adaugarea plughin ts3 . (asa cred ca ii vorba de un plughin) 

Nu stiu sa va spun prea multe despre el , google nu imi merge sa va las vre-un link....va trebui sa va descurcati daca va place . 

Este vorba despre un programel numit ZinGuard 1.0 Beta si are cateva chesti interesante cum ar fi : 

 

1 . Te saluta la intrarea pe ts Ex : Salut da_silva

2 . Iti reaminteste cand ai intrat pentru prima data pe canalul de ts al comunitatii. Ex : Prima ta vizita pe acest Ts a fost la data de ....

3 . Iti contorizeaza numarul de conectari Ex : De la data precizata mai sus pana in prezent te-ai conectat de X ori.

4 . Iti ofera posibilitatea de a crea propriul canal permanent fara a contacta neaparat un membru al stafflui TS. 

5 . Iti indica ce UniqueID ai instant la intrarea pe TS3. 

 

Un print care sa arate cat de cat ce face acest program : http://s2.postimg.org/vczezp6ll/image.png

Edited by da_silva
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu e parasit..dar ceea ce propui e cam stupid..

Nu cred ca intereseaza pe nimeni de cate ori a intat pe ts..

Cat despre crearea canalelor, deja stim toti cate canale sunt cu adevarat active si cate persoane intra...inafara de voi pe romania, canalul Denisei si cel al meu, restul sunt degeaba..

Eu unu sunt contra la ce ai propus

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Gradul de Designer nu ii vad rostul pe TeamSpeak cat despre STAFF ne vom ocupa in zilele urmatoare.

Gradele momentan sunt destule si nu vad rostu sa adaugam mai multe doar de frumusete ... momentan gradele sunt:

  • Server Groups
    ​Administrator
    Super Moderator
    Moderator
    DJ
    MANAGER SAMP
    MANAGER CS1.6
    MANAGER CSGO
     
  • Channel Groups
    Fondator pe acest canal
    Admin pe acest canal
    Operator pe acest canal

Sincer sunt destule grade si doar cele necesare.
Apropo cat despre gradele MANAGER SAMP , CS1.6 , CSGO se vor oferi doar detinatoriilor de servere din comunitate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Propun sa se face o legenda de genul :

 

=Server Groups=

 

--- Grupe Administrative ---

 

Administrator

Super-Moderator

Moderator

Resource-Team

 

--- Grupe Speciale ---

 

Premium Member

DJ

Designer Rangfort

 

--- Grupe Manageri ---

 

Manager Server

Manager CS:GO

Manager SAMP

 

--- Grupe TeamSpeak ---

 

Domnisoara Rangfort

Trusted

Utilizator Rangfort

 

 

=Chanel Groups=

 

--- Grupe Administrative ---

 

Fondator al acestui Canal

Admin al acestui Canal

Operator al acestui Canal

 

--- Sanctiuni ---

Cenzura

Interdictie

 

--- Implicit ---

Vizitator

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

# Pro si eu,trebuie sa mai schimbam si noi ceva odata cu noul an , si propun si eu schimbarea iconitelor daca dispune cineva de unele mai frumoase :)

 

Am eu iconite pentru fiecare grad in parte! Daca administratorii accepta, eu le pot oferi!

Link to comment
Share on other sites

Voi chiar sunteti fixati cu gradele astea serios acu , la ce rost au toate gradele alea , pentru ce sa facem atatea grade ?

Makaveli te-as ruga sa o termini cu plimbatu pe alte servere si sa vii cu copy/paste aici.

 

 

 

Propun sa se face o legenda de genul :

 

=Server Groups=

 

--- Grupe Administrative ---

 

Administrator

Super-Moderator

Moderator

Resource-Team

 

--- Grupe Speciale ---

 

Premium Member

DJ

Designer Rangfort

 

--- Grupe Manageri ---

 

Manager Server

Manager CS:GO

Manager SAMP

 

--- Grupe TeamSpeak ---

 

Domnisoara Rangfort

Trusted

Utilizator Rangfort

 

 

=Chanel Groups=

 

--- Grupe Administrative ---

 

Fondator al acestui Canal

Admin al acestui Canal

Operator al acestui Canal

 

--- Sanctiuni ---

Cenzura

Interdictie

 

--- Implicit ---

Vizitator

 

 

#Respins!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ma gandeam la o posibilitate de a popula putin teamspeak-ul si anume sa oferim Vip celui care aduce 5 oameni noi si Moderator celui care aduce 10 membrii noi sau un clan de jucatori wot,lol...sau oricare alt joc, desigur sa fie si activi nu doar sa ii aduca si peste 5 zile sa dispara.

Mie imi place mult sa stau pe ts si il promovez mult si pe server si imi oblig adminii sa intre ts insa nu sunt multumita, adica imi place sa vad un ts populat plin de oameni si de prieteni si totodata ma gandeam ca am putea incerca cu asta,cine aduce lume sa fie rasplatit.

Inainte sa ne asiguram ca cel care obtine Moderator sa fie de ceva timp in comunitate si sa detina minimul de cunostine in ceea ce priveste un teamspeak.

Ce ziceti ? :wacko: 

 

De altfel  fac apel si la detinatorii de servere si adminii lor, hai sa folosim teamspeak-ul.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam la o posibilitate de a popula putin teamspeak-ul si anume sa oferim Vip celui care aduce 5 oameni noi si Moderator celui care aduce 10 membrii noi sau un clan de jucatori wot,lol...sau oricare alt joc, desigur sa fie si activi nu doar sa ii aduca si peste 5 zile sa dispara.

Mie imi place mult sa stau pe ts si il promovez mult si pe server si imi oblig adminii sa intre ts insa nu sunt multumita, adica imi place sa vad un ts populat plin de oameni si de prieteni si totodata ma gandeam ca am putea incerca cu asta,cine aduce lume sa fie rasplatit.

Inainte sa ne asiguram ca cel care obtine Moderator sa fie de ceva timp in comunitate si sa detina minimul de cunostine in ceea ce priveste un teamspeak.

Ce ziceti ? :wacko: 

 

De altfel  fac apel si la detinatorii de servere si adminii lor, hai sa folosim teamspeak-ul.

De acord cu propunerea ta, ar aduce un plus. PRO ! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam la o posibilitate de a popula putin teamspeak-ul si anume sa oferim Vip celui care aduce 5 oameni noi si Moderator celui care aduce 10 membrii noi sau un clan de jucatori wot,lol...sau oricare alt joc, desigur sa fie si activi nu doar sa ii aduca si peste 5 zile sa dispara.

Mie imi place mult sa stau pe ts si il promovez mult si pe server si imi oblig adminii sa intre ts insa nu sunt multumita, adica imi place sa vad un ts populat plin de oameni si de prieteni si totodata ma gandeam ca am putea incerca cu asta,cine aduce lume sa fie rasplatit.

Inainte sa ne asiguram ca cel care obtine Moderator sa fie de ceva timp in comunitate si sa detina minimul de cunostine in ceea ce priveste un teamspeak.

Ce ziceti ? :wacko: 

 

De altfel  fac apel si la detinatorii de servere si adminii lor, hai sa folosim teamspeak-ul.

 

Gradul VIP se va oferi de acum in colo doar la cei care vor aduce membrii activi iar cererile de moderator vor fii acceptate doar celor care vor aduce 10 membrii activi zilnic pe server ... voi schimba modelul cererilor si voi adauga acest lucru in regulament.

Multumim pentru propunere chiar discutasem cu adry chestia asta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1. Propun stergerea urmatoarelor canale,deoarece serverele nu mai exista in comunitate sau sunt inchise si nu le mai vad rostul,desigur daca considerati si voi ca ar fi ok.

Salaj / Rise / Braila / Vaslui / Pb 

 

2. As mai propune sa bagati accese cu plata,deoarece multi vor acces insa nu in deplinesc cerintele..si ar avea o sansa sa obtina Moderator contra unei sume modice de 5 euro care ar putea intra in plata hostului

 

3. Sa adaugati Canale Premium de altfel tot cu plata 3-4-5 euro in functie de voi, care sa fie pozitionate dupa zona Canale Publice si respectiv acces Premium care sa fie cu urmatoarele permisii: imunitate ban , sa isi poata muta prietenii pe canalul propriu, acces la kick si altele..ramane la decizia voastra, din care iarasi se mai  adauga cativa euro la plata hostului.

 

4. Sa urmariti mai atenti activitatea celor ce detin accese pe Teamspeak,sunt persoane care intra f rar si se limiteaza doar la "a intra" 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

De ce nu puneti serverul pe niste site-uri unde pot fii votate de catre utilizatori si in special de catre cei care detin grad

Asa puteti vedea si "interesul" unora pentru server in functie de voturile acordate plus ca ar ajuta si la populare ! 

2 stiu eu care le foloseam in trecut, la nevoie le pot sugera in pm cuiva care sa se ocupe  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mai exact urmatoarele canale de pe teamspeak ar trebui sterse,deoarece serverele nu mai exista in comunitate.


Pro

Hack

Fr

RZE

Rw

Alba

ACL

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pro ..sau ca tot avem concursul  asta sa punem si concurs in acel context  Ts.Rangfort.Ro #Tombole/Gazduim Clanuri


E o idee buna :) ca www.rangfort.ro cum avem acum...e de la sine inteles ca asta ar fi forumul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...