Jump to content

Cereri tutoriale


Recommended Posts

Doriti un tutorial in PS / AE ( ex : cum adaug zapada , cum adaug border etc. ) , aici este topicul potrivit.

 

Model de postare :

 

Ce doresti sa faci :

In ce program :

Alte precizari :

 

# Nu deschideti alt topic separat , se posteaza DOAR in acest topic.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ce doresti sa faci : Sa adaug muzica peste un video. / Sa randez un video la 720p60 fps


In ce program : AE / Randatul nu situ in ce pragram se face , daca se poate in Ae e ok, dar si in altceva e in regula.


Alte precizari : nu


Link to comment
Share on other sites

 

Ce doresti sa faci : Sa adaug muzica peste un video. / Sa randez un video la 720p60 fps

In ce program : AE / Randatul nu situ in ce pragram se face , daca se poate in Ae e ok, dar si in altceva e in regula.

Alte precizari : nu

 

In Ae nu ma pricep insa pentru randat iti recomand unul usor acesta fiind Movie Maker, se foloseste extrem de usor, sau ceva mai complicat Sony Vegas Pro 7/8/9/10/11/12 Pentru inceput iti spus sa folosesti movie maker sau daca vrei s atreci direct la "avansati" foloseste Sonyvegas pro 10 e cel mai bun dupa mine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Sa adaug muzica peste un video. / Sa randez un video la 720p60 fps

 

Pentru adăugat DOAR muzică îţi recomand Any Video Converter Ultimate. Îl am eu, ţi-l pot da dacă îmi dai PM.

Când e vorba de video nu există cuvântul "randare". Poate fi Rip, encode, reencode etc., funcţie de fişierul sursă (original) şi de fişierul final obţinut în urma prelucrării. Nu foarte multe encodere ştiu de 60fps, însă unul dintre ele, mai simplu de folosit şi care are tot pachetul de reencode (mkv, m2ts, avi, mp4 etc.) este TEncoder. Şi e freeware. Atenţie, e semi-profesional, funcţie de setările care se fac pt encode calitatea video poate merge până la bluray. La fel, îl am eu, ţi-l pot da via PM.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ce doresti sa faci : Avatare/semnaturi..


In ce program : Ps cs6


Alte precizari : Nam facut nimic in ps cs6  :)) deci habar nam cum pun texte misto

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ce doresti sa faci : Sa adaug aceasta poza http://gif-avatars.com/img/90x90/what.gif  in photoshop si sa ii pun text, iar apoi sa o uploadez.

In ce program :  Photoshop cs5

Alte precizari : Multumesc!

Uite gif-ul

64j6lz.jpg

Tutorial

https://youtu.be/y9jb9YCryNg

La text doar pui textul dorit nu trebuie nimic schimbat.

Edited by Revv
Link to comment
Share on other sites

Uite gif-ul

64j6lz.jpg

Tutorial

https://youtu.be/y9jb9YCryNg

La text doar pui textul dorit nu trebuie nimic schimbat.

In primul rand am intrebat cum pot pune poza pe care o am la avatar acum, in photoshop pentru a ii pune text, apoi sa o uploadez si sa o pun la avatar. De exemplu vreau sa iasa cum e a lui wHo.

Edited by NeW bOy
Link to comment
Share on other sites

In primul rand am intrebat cum pot pune poza pe care o am la avatar acum, in photoshop pentru a ii pune text, apoi sa o uploadez si sa o pun la avatar. De exemplu vreau sa iasa cum e a lui wHo.

De ce crezi că ți-am lăsat un tutorial?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ce doresti sa faci : Sa adaug o fotografie .gif, gasita pe internet, in photoshop, apoi sa ii pun text, si dupa sa o uploadez, apoi sa o pun la avatar.

In ce program : Photoshop cs5

Alte precizari : Denisa sau orice alt designeri, va rog sa imi faceti un tutorial, cu toate punctele cerute mai sus, nu stiu cum se face, deci de data asta sper sa inteleg. Revv mi-a pus un tutorial cum bagi o poza obisnuita, aia stiu si eu...

Link to comment
Share on other sites

Ce doresti sa faci : Sa adaug o fotografie .gif, gasita pe internet, in photoshop, apoi sa ii pun text, si dupa sa o uploadez, apoi sa o pun la avatar.

In ce program : Photoshop cs5

Alte precizari : Denisa sau orice alt designeri, va rog sa imi faceti un tutorial, cu toate punctele cerute mai sus, nu stiu cum se face, deci de data asta sper sa inteleg. Revv mi-a pus un tutorial cum bagi o poza obisnuita, aia stiu si eu...

 

Nu ti-ar fi mai usor sa intri la mine in laptop cu ajutorul teamviewer-ului si sa vezi exact cum fac? :)

Intreb doar, daca nu, fac si tutorial.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ce doresti sa faci?: As vrea sa invat cum sa fac un gif de ala cu o bucla care se taie in triunghi

In ce program: CS6

Alte precizari:Va rog frumos!! Am cautat peste tot si nimeni nu vrea sa zica

tODfIJZ.gif

Link to comment
Share on other sites

Ce doresti sa faci?: As vrea sa invat cum sa fac un gif de ala cu o bucla care se taie in triunghi

In ce program: CS6

Alte precizari:Va rog frumos!! Am cautat peste tot si nimeni nu vrea sa zica

tODfIJZ.gif

 

Ala ii un simplu gif. luat de pe internet si pus un text, nimic mai mult.

Era plin tumblr de aceasta animatie.

Link to comment
Share on other sites

Ala ii un simplu gif. luat de pe internet si pus un text, nimic mai mult.

Era plin tumblr de aceasta animatie.

Eu nu am gasit nicaieri,imi poti  da te rog un link in pm te rog? ms mult..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...