Jump to content

Cereri tutoriale


Recommended Posts

Ce doresti sa faci : Un avatar / o semnatura cu fundal transparent . 


In ce program : AE CS 6 


Alte precizari : Vreau sa stiu exact cum selectez acel fundal direct, fiindca imi da doar background-ul black / white si alte culori, insa transparent nu gasesc nici-cum si am nevoie pentru semnaturi, cu fundal transparent . In PS imi apare background-ul transparent, dar in AE nici ca-l gasesc . 


 


EX : j6prjfN.gif


Link to comment
Share on other sites

 

Ce doresti sa faci : Un avatar / o semnatura cu fundal transparent . 

In ce program : AE CS 6 

Alte precizari : Vreau sa stiu exact cum selectez acel fundal direct, fiindca imi da doar background-ul black / white si alte culori, insa transparent nu gasesc nici-cum si am nevoie pentru semnaturi, cu fundal transparent . In PS imi apare background-ul transparent, dar in AE nici ca-l gasesc . 

 

 

292929 pentru bg transparent.

Ii culoarea forumului, dupa ce termini creatia si o uploadezi pe forum, va fi exact ca aceasta ->

j6prjfN.gif

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ce doresti sa faci?:Un GIF

In ce program : PS

Acest GIF V26uwzF.gif ninsoarea aceea

 

Ninsoarea aia se face in AE . Daca vrei, iti fac maine un tutorial, acum n-am timp ca plec la munca . 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ce doresti sa faci : Sa salvez ce fac in AE , dar sa-l pot pune ca un avatar , sa nu fie de marime mare . (si sa imi aratati cum salvez gif din ae , cum il pun in ps , unde dau ... tot ...

In ce program : AE !

Link to comment
Share on other sites

Ce doresti sa faci : Sa salvez ce fac in AE , dar sa-l pot pune ca un avatar , sa nu fie de marime mare . (si sa imi aratati cum salvez gif din ae , cum il pun in ps , unde dau ... tot ...

In ce program : AE !

Iti iei frumos programul QuickTime, si cand dai render dai la render settings si pui in loc de avi selectezi QuickTime si dai render . Ca sa il salvezi gif , mergi in Photoshop, dai File -Import- Video Frames to layers,selectezi fisierul salvat din AE , File- Save for web si selectezi gif :)

Pentru ca avatarul sa nu fie marime mare, cand  incepi lucrarea,  dai new composition selectezi de acolo dimensiunile 150-300 sau 150-250 .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...