Jump to content

Steam-Limited User Accounts


Vallentin

Recommended Posts

Valve restrictioneaza partial accesul utilizatorilor Steam ce nu au cheltuit cel ptțin 5$ pe Steam Store.

In concluzie ,daca nu ai cheltuit cel putin 5$ pe Steam Store, vei avea surpriza neplacuta de a avea anumite limite legate de contul tau de Steam.

 

Restrictiile sunt urmatoarele:

 

# Trimiterea de cereri de prietenie(friend requests).

# Deschiderea unui group chat.

# Votul pe Greenlight, Steam Reviews și Workshop.

# Participarea în Steam Market.

# Postarea frecventa in Steam Discussions.

# Posibilitatea de a avansa in steam levels (ramane blocat pe 0) sau de a gasi -Trade Cards in timpul jocurilor.

# Adaugarea de content in Steam Workshop.

# Postarea in discutiile legate de iteme din Steam Workshop.

# Accesul la Steam Web API.

# Folosirea chatului pe browser sau mobile.

 

Pentru a ridica aceste restrictii utilizatorii trebuie sa cumpere de pe Steam Store un joc sau un gift in valoare de minim 5$, sau sa isi adauge pe Steam Wallet o suma de minim 5$.

 

Restricțiile NU se vor ridica daca ai jocuri free to play sau trial, si nici daca ai în cont jocuri activate cu un key retail sau cumparat de pe alte siteuri.

 

Valve motiveaza aceasta decizie ca o masura de protecție a utilizatorilor impotriva scammerilor si a spammerilor.

 

 

Sursa : Click + De pe un Grup de Steam.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Salut.

Pot spune ca aceasta treaba este perfect valabila, am patit-o pe pielea mea.

 

Pe langa contul meu de steam cel de la semnatura, mai detin un cont steam care are level 4 : http://steamcommunity.com/id/bg_vallentin2

 

Pe contul asta numai pot face nimic pana nu cheltui suma acea de 5 euro. Problema asta am descoperit-o acu cateva zile incercand sa transfer cateva backgrounduri de pe steamul meu pe asta cu problema.

Pe contul ala sunt doar jocuri free si un joc de 10-20 de centi, in rest nu am cheltuit bani pe contul ala.

 

Cand o sa ajung acasa o sa incerc sa adaug si ceva poze ca sa dovedesc ceea ce zic.

 

 

EDIT: Cand intru pe market imi apare un link cu restrictia care ma duce la aceasta pagina : https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=3330-IAGK-7663

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...