Jump to content

Cum facem un schimb


Vallentin

Recommended Posts

Am promis mai demult unui membru din comunitate ca o sa postez acest tutorial. Dar am tot uitat...
Bun, sa incepem.

1fzZD1V.png

Asa incep eu sa fac un schimb. Adica dau click pe numele meu > Activitate > Oferte de schimb.

YHlHLh3.png

Un schimb se poate incepe si daca intrati in Inventar > Oferte de Schimb .

y2M5Ms5.png

 

Dupa ajungeti la o pagina ca in poza de mai sus. Dati click pe "Oferta noua de schimb".

rd8ufpP.png

Odata ce ati dat click pe "Oferta noua de schimb", apare lista de prieteni, de unde selectati cu cine vreti sa faceti schimbul.

95QOQgb.png

Daca va apare o fereastra ca in poza inseamna ca puteti face schimbul. Aceasta fereastra poate sa apara sub forma de Eroare, daca tu sau prietenul tau ati schimbat unele date la cont (e-mail , parola).

Dupa cum vedeti eu am mutat un background din inventarul meu pentru al da la schimb sau cadou.

Daca schimbul vostru arata ca si al meu, cand vreti sa bifati patratelul "Apasa aici pentru a confirma continutul schimbului", o sa fiti intrebati daca oferiti acel item ca si cadou.

Daca vrei sa faci un schimb, de exemplu : O carte de schimb pe alta Carte de schimb. Da-i click unde scrie Inventarul lui si selectezi ce carte de schimb vrei.
 

Oferta de schimb se termina cand apasati pe "Fa o Oferta".

cKF5Acw.png

bUMi4cn.png

Pentru a face schimb, prietenui tau va trebui sa fie deacord cu schimbul si sa il accepte.

hJIZCn9.png

Asta apare dupa ce schimbul a fost acceptat.

Sper ca o sa va ajute acest tutorial !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...