Jump to content

Cerere moderator Beny


Beny KrieppeN M

Recommended Posts

Nume : Catalin Mihai
Nick : Beny KrieppeN M
Vârstă : 17
Motiv : Ca sa ajut stafful.
Adresa de contact : Am doar STEAM si Facebook
Timp alocat forumului : De cand vin de la scoala pana seara

Ce secţiuni doreşti să moderezi?  SOCIAL
De ce ai ales aceste sectiuni? Pentru ca acolo imi e mai usor momentan, nu vreau sa incep cu ceva greu
De ce doreşti să moderezi în această comunitate? Ca sa facem o comunitate frumoasa
Ai mai moderat pe IPB? Nu (dar nimeni nu se naste invatat)
Ce înţelegi prin "Post hunt"? Posturi facute aiurea ( doar ca sa fie facute )
Ce înţelegi prin "Dublu post"? Post imediat unu dupa altul.
Ce înseamnă "Warez"?  Warez stiu ca inseamna, distribuirea unui continut care este protejat de cineva
Ce înseamnă "NSFW"? Not Safe For Work ? Cred..
Care este diferenţa dintre post hunt şi off-topic? Post hunt atunci cand face posturi la repezeala. Iar off-topic cand nu are nici-o legatura cu subiectul

Ce planuri ai ca să sporeşti activitatea membrilor în secţiunile pe care doreşti să le moderezi ? Sa postez lucruri intereseante pentru ei
Ai citit regulamentul forumului ? Desigur, si sunt de acord cu el !!!

Link to comment
Share on other sites

Contra. 

1. Nu ai posturi la sectiunea Social.

2. Nu prea le ai cu IPB-UL :-??... 

 

Ai mai moderat pe IPB? Nu (dar nimeni nu se naste invatat)

Ok, eu sunt deacord cu tine, dar vezi... Majoritatea Moderatorilor/Resource Team, sunt cu experienta pe sine/ei.

3. Apucate de sectiunea social(daca mai sunt locuri) bine, daca doresti moderator. Si Invata IPB. Poti lucra pe localhost, instaland o platforma IPB oarecare versiune ((Cred ca iti este mai complex pt tine..)), dupa inveti cum se modereaza. Sau daca nu, iti dau un tutorial, ceva pentru a vedea cum e cu IPB.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

#Contra nu ai activitate , nu ai experienta iar pe sectiunea Social sunt prea multi eu personal iti propun sa te apuci de activitate pe alta sectiune si sa revii cu alta cerere cand stii ceva despre IPB si cand ai ceva activitate pe o sectiune unde este nevoie de moderator.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...