Jump to content

Cerere Moderator LLG | RESPINS


llg

Recommended Posts

Nume : Dan
Nick : LLG
Vârstă : 21
Motiv : Sunt interesat te tot ce inseamna IT, de informatii, de unde vin informatiile, daca informatiile sunt corecte 
Adresa de contact : antaldanut95@gmail.com
Timp alocat forumului : 2 ore/zi 

Ce secţiuni doreşti să moderezi? De preferat eu imi bag nasul cam in orice, cel putin atat timp cat ma pricep la acel lucru, asa ca nu am o sectiune diferita 
De ce ai ales aceste sectiuni? Pentru ca sunt multi-task si imi place sa stiu un pic din toate 
De ce doreşti să moderezi în această comunitate? Din pricina faptului ca am fost "adus" aici odata cu serverul pe care joc de 5 ani :D
Ai mai moderat pe IPB? Putin, dar sunt un "asimilator" de informatii si prind repede, iar daca gresesc odata, am grija ca a doua oara sa nu o mai fac
Ce înţelegi prin "Post hunt"? Atunci cand un user n-are ce face si da reply cu post`uri inutile ale caror continut nu au treaba cu subiectul dat 
Ce înţelegi prin "Dublu post"?  Doua sau mai multe post`uri facute de un user in acelasi topic 
Ce înseamnă "Warez"? Chestii piratate/crack`uite 
Ce înseamnă "NSFW"? Cerculetul rosu/ Interzis copiilor/notsafeforwork
Care este diferenţa dintre post hunt şi off-topic? Post hunt este atunci cand user`ul X scrie Pro la 10 cereri fara sa schimbe subiectul threat`ului, iar off-topic un user "da pe langa total" continutului, gen un threat despre animale si el zice, mama ce bine ar merge un i5 4460 cu un GTX 970
Ce planuri ai ca să sporeşti activitatea membrilor în secţiunile pe care doreşti să le moderezi ? Singurul lucru cu care as ajuta sunt informatiile, cum eu sunt obsedat de ele, poate altora le vor parea cel putin interesante 
Ai citit regulamentul forumului ? Desigur , si sunt de acord cu el

Edited by llg
Link to comment
Share on other sites

Contra ! Voi va credeti pe strada ?! Alegeti fratilor o sceitune si bagati niste TOPICURI (adica ceva activitate) si la urma cerere de moderator !

 


Ce secţiuni doreşti să moderezi? De preferat eu imi bag nasul cam in orice, cel putin atat timp cat ma pricep la acel lucru, asa ca nu am o sectiune diferita  "

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze pentru dublu post, insa cu riscul de warn am  sa imi zic si eu opinia, ca na suntem in Romania si e democratie, si fiecare poate sa zica ce vrea, per total comentariul tau Laurentiu l-am apreciat doar pentru ultimile cuvinte, in rest nu ai dat dovada decat de o "superioritate" pe care chiar nu o inteleg, chiar daca ai dreptate, si am realizat asta exista moduri in care poti expune astfel de lucruri putin mai "frumos" adica tinand cont ca esti moderator, tu ar trebui sa oferi un exemplu` "ucenicilor", da te inteleg nu am activitate, dar 1. eu nu am fortat pe nimeni sa imi ofere "postul" de moderator, simplu cererea este gratis, forumul este mare, iar conditiile impuse in model le-am respectat nu trebuie sa tipi aici, zici ca ne credem pe strada? Din modul in care ai scris acele randuri tu crezi ca esti mai departe de noi? Iar in alta ordine de idei eu as fii preferat sectiunea IT, insa am vazut ca daca "aderi" spre o pozitie care este deja ocupata( de parca i-ai fura ceva lu` ala) mai ca sar toti pe tine, eu am facut aceasta cerere de drag, iar daca e sa fie acceptata tot de drag va fi, cel putin eu stiu sa-mi sustin ideile, ca vad ca sunt unii moderatori care nici macar nu citesc regulamentu` si posteaza o  opinie fara sa o argumenteze cand scrie foarte clar mai sus ca trebuie sa iti argumentezi decizia, cum a facut Laurentiu, chiar daca a facut`o in un mod mai "urat" macar a zis ceva.

Per total decizia nu va apartine voua, iar daca e sa fiu "primit" bine, iar daca nu tot "bine", alte cereri pot sa fac oricand

Cu stima

Dan

Link to comment
Share on other sites

Motiv: dc sa zic un motiv daca oricum vei fii respins direct , cum crezi ai lua grad fara activitate si apoi spune-ti ca noi suntem rai , nu frate faci activitate si apoi revii si iti ei si gradul uite ca asa se ia un grad pe cinste, faci o cerere esti acceptat si apoi sa stai doar pentru culoare , au fost destuli cu culoare dar activitate nimic , nu te supara dar ai si destule warn'uri pentru a fii primit ca moderator , o seara placuta !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

#Contra .

 

Hai sa iti spun si eu ceva , daca cauti in istoricul meu si te uiti la prima mea cerere de moderator am spus acelasi motiv ca vreau sa moderez o sectiune care nu are multi moderatori .

Dar treaba sta in felul urmator ca daca nu iti alegi o sectiune pe care sa te bazezi si sa ai timp suficient sa stai pe ea , din cate am observat activitate pe forum nu prea ai , tot ce ai facut tu a fost doar sa te loghezi pe forum si ai venit "visator" direct pe cererea de moderator , posturi la sectiunea respectiva nu am vazut sau daca ai vreun post si nu l-am vazut poti sa ma faci "chior" . 

(Si daca tot lasam apelative si terminale )

Cu stima , 

Edy .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Conditii :

  • Minim 60 de zile in comunitate.
  • Varsta minima de 16 ani !
  • Minim 100 posturi pe forum.
  • Scriere corecta din punct de vedere gramatical.

 

Dupa cum am mai spus, nu am spus ca nu are dreptate Laurentiu, doar mi-am spus punctul de vedere, iar ca idee aveti mai sus/jos, daca nu faceti voi reguli din mers, ori nu stiu eu sa citesc nu vad ceea ce spuneti voi acolo, imi cer scuze ca-s insistent, dar eu imi sustin punctele de vedere, iar daca am si argumente care ma ajuta, merg pana iau ban pe idea mea :). Nu vreau sa ma pun rau cu voi, dar ca idee aveti doar pe jumatate dreptate, aveti ce-i drept dar nu deplina 

 

 

Cerinte pentru gradul de Moderator:

  • Sa nu aveti nici un warn la activ in momentul in care depuneti cererea .
  • Sa aveti un comportament adecvat .
  • Trebuie sa aveti timp minim 2 ore pe zi pentru a fi la curent cu noutatiile de pe forum si moderarea acestuia.
  •  
Link to comment
Share on other sites

Contra, daca doresti sa moderezi o sectiune trebuie sa fii bun in acel domeniu. Iti place sa stii un pic din toate? De ce sa nu ai mai multe cunostiinte si o baza solida intr-un anumit domeniu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...