Jump to content

Bancuri ! / Jokes !


blabla

Recommended Posts

La ora de matematica Bula ii sopteste ceva unui coleg. Prefesoara il vede si il intreaba:
- Bula, ai spus ceva?
- I-am spus lui Strula ca sunt clar-vazator.
- Adica? Poti sa ne dai un exemplu?
- Pai vad prin fusta dumneavoastra si bag de seama ca nu aveti chiloti!
- Te deranjează pe tine asa ceva, Bula?
- Numai cand va aplecati dupa creta..

Link to comment
Share on other sites

La scoala Bula este scos la tabla pentru a comenta propozitia "Ana are mere". Dupa o clipa de gandire, vine raspunsul: Acum, Ana are mere. Dar, peste vreo zece ani cand si-o pune silicoane Ana va avea... balcoane!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Bula la scoala :)

 

Profa' : Gigel, ce meseriel are tatal tau ? 

Gigel : Profesor de limbi straine .

Profa' : Ionel, ce meserie are tatal tau ? 

Ionel : Este director.

Profa' : Bula, ce meserue are tatal tau ? 

Bula : Doctor agricol, pune dintii la grebla =))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

În faţa unui bloc de 10 etaje se tot aduna lumea şi striga disperată:
- Criminalule! Criminalule!
Un tip, la etajul 7, se chinuia să arunce o femeie peste geam ! Într-un final, reuşeşte să o arunce, dar femeia se prinde de balustrada geamului de la etajul 3.

Omul coboară repede etajele şi, după o luptă înverşunată, femeia cade şi se face ţăndări. El coboară liniştit în faţa blocului să înfrunte mulţimea care tot striga:
- Criminalule! Criminalule!
Omul, liniştit:
- Staţi, mă, că era soacră-mea!
Un tip din mulţime:
- Ce tupeu avea! Aţi văzut cum se ţinea, bestia?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Patru paduchi merg prin padure printr-un ger naprasnic! Vad o cabana, cabana padurarului. intra ei si se decid unde sa doarma fiecare! Acum padurareasa era intinsa pe pat goala!

Primul:  -Eu unu ma duc sa ma culc intre muntii aia de sus mi-se pare foarte comfortabil.. Noapte buna! (Vorba de sani)

Al doilea: -Eu ma duc acolo in pestera aia din Sud! (Vorba de Anus)

Al treilea: -Eu vreau sa ma fac vecin cu el ma duc in pestera de deasupra. (Ati inteles voi :)) )

Al patrulea: -Nu stiu de voi dar eu ma duc in puf!

Trece noaptea, a doua zi dimineata se trezesc cel care a dormit in puf se simtea foarte bine, cand ii vede pe cei trei prieteni ai lui 2 cu cearcane si unul ud! Si ii intreaba:

Pe primul: - Ce ai patit de ai vanataile astea si piciorul rupt?

Raspuns: -Nu am putut sa dorm deloc s-au clatinat muntii cu mine!

Pe al doi-lea: - Tu ce ai patit de ai cearcanele astea?

Raspuns: Era un curent in pestera aiaa.... daca nu ma tineam de doua crengi ma scoatea afara!

Si in final pe cel de al trei-lea: -Tu ce drq ai patit de esti ud?! :o

Raspuns: Ce sa patesc frate.. Am adormit si eu linistit si m.am trezit cu un chelios langa mine... Intra-Iesea si i-am spus "ma prietene ori inauntru ori afara?" Si ei de suparare mi.a tras mare flegma! 

:))))))))))

Sper ca v-a placut! Imi cer scuze ca aces banc a fost mai "deocheat" Dar nu imi venea altu' prin cap care sa fie atat de bun! =))))))

Link to comment
Share on other sites

Prieteni din copilărie, Bulă si Ștrulă se reîntâlnesc după 10 ani. Bulă era sărac, vai de capul lui, iar Ștrulă bogat, mercedes, gagici, figuri.

Bulă văzând că Ștrulă este realizat, îl întreabă:

– Ce faci Strulă? De unde ai atația bani de umbli doar cu mercedes și puștoaice dupa tine? Cum ai reusit?

Strulă fiind băiat bun, îi spune lui Bulă care este secretul lui:

– Uite Bulă cum fac eu bani: merg în Ungaria și aduc veverițe în România. Aici sunt scumpe, pe cand acolo sun foarte ieftine.

– Și cum le aduci? Este ilegal să faci trafic cu animale.

– Pai, maine merg în Ungaria, dacă vrei te iau cu mine și te învăt.

Ajung ei în Ungaria cumpără veverițe, și merg în gară să i-a trenul înapoi spre România. Odata urcați în tren, își ascund veverițele în pantaloni pâna trec granița. Ajungând la granița, vine vameșul în control la ei în compartiment. Chiar înainte să iasă vameșul din compartiment, Bulă se agită tare, scoate veverița din pantaloni și o aruncă.

Văzând toate acestea, vameșul îi arestează pe amandoi. Când erau în celulă, Strulă îl întreabă pe Bulă:

– Măi boule! De ce ai scos veverița în fata la vameș? Nu ai mai avut puțină răbdare?

Bulă răspunde foarte nervos:

– S-o lămurim din capul locului: când a confundat fundul meu cu o scorbură nu am zis nimic. Când s-a agătat cu ghiarele de cuc, am tacut. Când mi-a confundat ouale cu nuci, am tăcut și atunci. Dar când a tras de nuci pentru a le duce în scorbură nu am mai suporta

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Un copil o intreaba pe masa:

– Mami, mami, cum se poate ca si tu esti alba, si tata-i alb, iar eu sunt negru???

– Pai… dragul mamii, la ce chef a fost atunci…………., bucura-te ca nu latri !

 

=)))

Link to comment
Share on other sites

Un mos batran se duce la doctor.

[Mosu]-Domnule doctor , nu stiu ce sa fac ca nu mi se mai scoala p*la.

[Doctoru]-Pai domne , mananca multa paine si o sa se rezolve.

A doua zi la magazin mosul zice.

[Mosu]-Datim si mie 10 painii.

[Vanzatoare]-Da de atata ca se intareste.

[Mosu]- Atunci da-le pe toate!

 

Banc pt oameni desteptii !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ce-i cu vânătaia aia la ochi, Gheorghe?

- Ce să fie, m-am îmbătat ieri tare de tot...

- Şi ai căzut?

- Nu, nu, a venit nevastă-mea la bar după mine...

- Aşa, şi ce legătură are asta cu vânătaia?

- Păi are, că i-am cerut numărul de telefon!

 

Sper sa va amuzati! :))

Link to comment
Share on other sites

Banc :

 

Bula la munte

 

Bula urca pe un munte , si urca din ce in ce mai sus , si tot asa ajunge in varf.Fiind in cel mai inalt punct , aluneca si cade intr-o pestera , stigand :

-Ajutor,ajutor !!!

Se aude ecoul in pestera : "Ajutor,ajutor"

Acesta strigand iar :

-Ajutor,ajutor !!!

Vazand ca nu il aude nimeni injura in gura mare :

-Dute d***u .

Fiind speriat si singur mai striga inca odata dupa ajutor :

-Ajutor,ajutor !!!

Se aude ecoul de mai devreme :

-Dute d***u .

 

:))))))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

2 insi se duc la furat , asteapta ei seara , cand iese afara stapanul curtii ii observa dar ii lasa in pace apoi stinge lumina 

Unu din ei zice hai baga-te vin si eu in urma , ma da vii da ? da ma da vin hai baga-te 

Sare el gardu ajunge aproape de casa cand deodata poc !!! o bata in gura de la propietar

Iese ala cu mana la fata si zice : Intra tu ma ca pe mine ma bufnit rasu :))))))

Link to comment
Share on other sites

  • Mama lui Bula statea de vorba la cofetarie cu doua vecine. Subiectul: cat de mult castiga copiii lor.

    Prima:

    - Vasile, baiatul meu, a ajuns mare chirurg si are atat de multi bani incat a facut cadou o masina unui prieten de-al lui.

    A doua:

    - Gheorghita al meu a ajuns mare avocat si are atatia bani incat a facut cadou un apartament unui prieten de-al lui.

    Mama lui Bula:

    - Bula al meu n-a invatat nimic, nu s-a ales nimic de el, e somer si se drogheaza. Si, colac peste pupaza, e si homosexual. Norocul lui ca are doi amanti, unul doctor si unul avocat, care i-au facut cadou o casa si o masina.

Link to comment
Share on other sites

Bula cu Strula mergand pe strada .

Bula vede un cacat :

 

Bula : Bai uite un cacat .

Strula : Nu-i ma

Bula: Ba da ma e  ..

Strula: Nu-i ma esti nebun ??

Strula : eehhaaa ... ( Baga degetul in el si-l gusta )

Strula: Da ma e cacat , bine ca n-am calcat in el :)

Edited by eNdless
Link to comment
Share on other sites

Bula merge cu bunica-sa si zice:Bunica am gasit 1 telefon!Bunica catre el:Bula cei pe jos pe jos ramane.Merg ei mai departe zice bula:Bunica uite 10.000 de dolari!Bunica catre el:Bula da tiam mai zis cei pe jos pe jos ramane!Merg ei mai departe bunica pica intr-un canal si zice bunicasa:Bula scoatema!Dar bula zise:Bunica tu ai zis cei pe jos pe jos ramane!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

O blondă se plimbă liniştită, când, deodată, vede o maşină fără şofer, care mergea.

Conştientă de pericol, sare în maşină şi trage frâna de mână. Când iese, dă nas în nas cu proprietarul, un bărbat foarte atrăgător.

 

 -Începuse să meargă singură, dar am sărit în ea şi am tras frâna de mână ! spune ea, foarte mândră de isprava ei.

 -Ştiu, răspunde el sec. Eu o împingeam !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Era odata un om cu nevasta sa 

Le zice copiilor sa se culce ca ii mananca Bau Bau !

Nevasta se duce la Barbat si se culca

Dupa 5 minute aud copii " DA`i mai tare barbate ca ma mananca"

Dupa copii Spusera si ei da`i mai tare tata ca si pe noi ne mananca =)) !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...