Jump to content

[RF-SPORT]Reactia lui Stanciu dupa victoria din Europa


Divine

Recommended Posts

stanciu-13_size6.jpg

Reactia lui Stanciu dupa victoria din Europa League si pasa decisiva din meciul cu Gabala: "M-am integrat foarte usor. Ne dorim primavara europeana"
 
Anderlecht, cu Stanciu si Chipciu titulari, a invins-o cu 3-1 pe Gabala, in prima etapa a grupelor Europa League. Cel mai scump fotbalist roman a oferit o pasa de gol pentru Diego Capel, la ultimul gol.
 
Nicusor Stanciu spune ca s-a integrat foarte bine la Anderlecht si se simte bine in Belgia, unde spera sa faca performanta. Pentru mijlocasul roman, obiectivul e primavara europeana.
 
"M-am integrat foarte usor, a fost usor pentru ca l-am avut pe Chipciu, care m-a ajutat. Sper sa continuam pe aceeasi linie si sa ii facem pe toti cei din tara mandri de noi. Nu am marcat, dar probabil ca va veni si golul. Important este ca am obtinut cele trei puncte.
 
Ma bucur ca jucam la fiecare meci de acasa cu stadionul plin. Ne dorim sa mergem cu Anderlecht in primavara europeana", a spus Stanciu la Dolce Sport.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...