Jump to content

[Portofoliu] Hristu


Hristu

Recommended Posts

lucreaza la text...nu mai baga inner shadow si stroke ca da urat...pe acele fonturi pe care le ai dar pe altele nu...mai scade offset si lucreaza la redimensionarea aia ...fa-o corect ca se vede  inghesuit la 2 si 3 si la avatare de 150x300 fol si tu text mai mic nu dala cu multe litere...daca vrei asa fa pe 150x250 da mult mai bine kw mai joacate prin ps pana il descoperi intru totul :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nush poate e de la stock prima dar iar se vede urat redimensionarea si ce faci cu textul ala aruncat acolo jos si nu mai folosi frate alea cu blend pe un astfel de text puteai pune frumos drop shadow si culoarea mai inchisa de rosu jos si putin deschis sus si aia are textul trb mai pe la mijloc deoarece e de tip portret...a 2-a a iesit cel mai bine dintre toate astea... la ala cu lupul ce cauta  frate textul ala pe albastrul ala acolo sus cocotat in pom? si ai exageraat mult cu darkenul pe stock mai scade din el....ultima ai mai avut acel stock se vede ca nu era bine redim. asta e bine dar textul ala doamne...ala e de gen gangsta pt stii tu...trb ceva frumos elegant doamnee.... nu te gandesti nu privesti din alta perspectiva? si nu mai pune text secundar jos acolo lipit..pune-l aproape de cel principal..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

text naspa..blur decent e bine vad ca ai bagat flares si niste c4d pe acolo da flares alea,,,le pui si tu la text sau ceva ce sa faci lumina intru-n loc si sa iasa gen ...iti dau tu seama nu sa le arunci acolo intru-un loc..

Link to comment
Share on other sites

text naspa..blur decent e bine vad ca ai bagat flares si niste c4d pe acolo da flares alea,,,le pui si tu la text sau ceva ce sa faci lumina intru-n loc si sa iasa gen ...iti dau tu seama nu sa le arunci acolo intru-un loc..

E adevarat ca nu mi-am dat silinta la text.. Cat despre flares din moment ce nu am text cred ca nu aveam unde sa le pun mai bine decat acolo

Link to comment
Share on other sites

  YnQ1nmS.jpg  UML40Tf.jpg

vad ca mi-ai ascultat sfatul(cred) si ai ales gradiente de pe stock pe acoolo..imi place rosul ala asa care e si la ceas pus la text a iesit frumos :D dar a 2-a wtf ce e cu textul ala...e ceva distorted text ala...ceva mai smooth...mai elegant putin acolo ceva mai static... si trb sa pui un portocaliu mai deschis.. in rest blur bun

Link to comment
Share on other sites

la prima e superb dar ai stricat cu flares ala albastru pe text ...pune pe culoarea portocaliuuuuu la a 2-a dedesubt la text principal sa faci pe ala un de rosu spre portocaliu culoare intensaaa :D trb border pe 1px negru la a 2-a :D

kw

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...