Jump to content

[Portofoliu] BlackPearl


BlackPearl

Recommended Posts

Astazi am inceput si eu sa urmaresc unele tutoriale de Photoshop si am inceput primele 2 creatii.

rzvcPYt.pnglqh3Mob.png4ZXbdQg.png2YyPjXo.pngnm4U9Ds.pngQMUhGhr.pngBypjyDl.pngRLxZElM.pngEEcl5To.pngsDC3DgN.png7UCCE40.pngYhfO52W.pngpsRmEm4.pngxGDQ33Y.pngBJtjTBq.pngDEa8ijl.png

 

Pareri / Opinii ? :D Accept si critice :)

Edited by BlackPearl
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Este ok de inceput , vei capata mai multa experienta de-a lungul timpului. Un mic sfat : Poti incerca sa folosesti pentru textul secundar font-ul 04b03 ( http://www.dafont.com/04b-03.font ) cu marimea 8 px , pus pe none in loc de sharp , si daca arata bine asa fara nimic il poti lasa fara drop shadow , daca nu ii poti pune drop shadow 1 0 1 si eventual pune apoi textul pe soft light / overlay , care da mai bine pe lucrare. De asemenea , cateodata textele nu sunt chiar atat de importante. Pe un avatar nu trebuie sa apara neaparat un text atata timp cat blurul/efectul creatiei este frumos. KW , si sunt curios sa vad si niste semnaturi. La mai multe.

 

*Si daca tot esti pe dafont poti cauta si niste fonturi care-ti plac tie , ceva caligrafic poate , ce vrei tu , si sa le folosesti cand este cazul.

Edited by oxhowler
Link to comment
Share on other sites

Felicitari Black, sunt niste lucrari foarte bune pentru inceput. Astept cu nerabdare sa vad ce o sa apara in continuare! :) Daca vei avea vreodata nevoie de ceva in domeniu ma poti contacta oricand pe steam sau forum :)

Edited by Hristu
Link to comment
Share on other sites

Frumoooos,sunt tare curioasa ce va urma :rolleyes: 


P.S Mersi de avatar :P 


Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Cateva bannere noi unele la cereri altele din placere :D

La cereri din partea fondatorului de pe serverul Furien

U97nCLm.pngnNWKVET.pngtiz6FTO.png7d9WTwU.png2OoaBLj.pngVHsoIuy.pngqwieIOE.pngXB2emPF.pngOPm6L8M.pngV25uGSB.pnggybdEJ5.png

Acestea din simplu motiv ca imi place serverul Respawn fiind si admin.

17zTStq.png CapJb9k.png 7IOGg4U.png sTF5Ill.png gxjuzmA.png tvctLKT.png

 

Semnaturi de la cereri

8khiGCX.png

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, BlackPearl said:

Cateva bannere noi unele la cereri altele din placere :D

La cereri din partea fondatorului de pe serverul Furien

U97nCLm.pngnNWKVET.pngtiz6FTO.png7d9WTwU.png2OoaBLj.pngVHsoIuy.pngqwieIOE.pngXB2emPF.pngOPm6L8M.pngV25uGSB.pnggybdEJ5.png

Acestea din simplu motiv ca imi place serverul Respawn fiind si admin.

17zTStq.png CapJb9k.png 7IOGg4U.png sTF5Ill.png gxjuzmA.png tvctLKT.png

Frumos pentru inceput, dar sigla T/CT trebuia pusa ori deasupra textului ori incercai sa incadrezi textul in sigla in asa fel incat sa se vada mai basic .
Spor la lucru 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Bosniacu1 said:

Daca te rog frumos, sa imi modifici si mie un avatar, crezi ca se poate ? :D

https://rangfort.ro/forum/forum/189-cereri/ aici poti face cerere de avatar respectand conditile si modelul impus , nu fac lucrari la cereri in privat sau portofoliu , folositi categoria pusa la dispozitie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...