Jump to content

Problema instalare TeamSpeak


*RD * AcE.w0w

Recommended Posts

Salutare,am si eu o problema cand vreau sa instalez TeamSpeakul.  Cand instalarea ajunge cam pe la sfarsit si-mi instaleza Microsoft Redistributable 2015 ( il am deja instalat) instalarea se blocheaza la acel punct ''exec vcredist" si nu-i mai da inainte,adica instalarea nu se finalizeaza,am asteptat si 30 minute. Am incercat sa dezinstalez Redistributable sa las TeamSpeakul sa-l instaleze el dar tot asa,dupa ce instaleaza Redistu instalarea tot nu se finalizeaza.  Please help me ,am nevoie de el pentru ca este obligatoriu pe serverul unde adminez.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu am mai intalnit asemenea problema, incearca totusi sa iei alt client Teamspeak,exista ts pt win 7 win xp 32bit..,etc

Ia alt client si reincearca,stiu ce inseamna si la mine sunt obligati sa intre pe ts deci trebuie sa o rezolvam :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Te duci pe My Computer(This PC) -> click dreapta -> Properties - verifici la System Type - daca ai 64-biti sau 32-biti

In functie de versiunea ce scrie acolo cauti pe google Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x64) download sau (x86) - fiind 32-biti,si instalezi.

Dupa instalare dai restart la PC - si incerci sa instalezi teamspeaker,ar trebui sa-ti rezolve problema.

 

Seara buna.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu am mai intalnit asemenea problema, incearca totusi sa iei alt client Teamspeak,exista ts pt win 7 win xp 32bit..,etc

Ia alt client si reincearca,stiu ce inseamna si la mine sunt obligati sa intre pe ts deci trebuie sa o rezolvam :)

Nu stiu unde sa gasesc versiunile speciale pentru vista,nicidecum pentru alte windowsuri precum XP etc, numai clientul normal il gasesc. Ai idee unde pot gasi TeamSpeak special pentru Vista?

 

Salut,

 

Te duci pe My Computer(This PC) -> click dreapta -> Properties - verifici la System Type - daca ai 64-biti sau 32-biti

In functie de versiunea ce scrie acolo cauti pe google Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x64) download sau (x86) - fiind 32-biti,si instalezi.

Dupa instalare dai restart la PC - si incerci sa instalezi teamspeaker,ar trebui sa-ti rezolve problema.

 

Seara buna.

 Am facut asa,dar tot la fel imi face: imi deschide el instalarea la redistributable 2015 cand eu il am deja. Iar legat de versiunea 2008,o aveam dar am instalat inca una peste cum ai zis tu,am dat rr si face la fel.  Mi-a mers cu o versiune a Teamspeakului din 2015,dar cand ma conectez la server imi zice ca cere update,dau pe update dar apare o eroare ....

Edited by mYd AcE.w0w
Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau, nu imi dau seama totusi de ce.. dar iti da o eroare la sfarsit ?sau doar se opreste instalarea la acel punct?

Daca chiar este o problema si chiar e obligatoriu si nu se poate face o exceptie iti recomand aplicatia pt telefon.. http://www.2shared.com/file/-J61Rt95/Teamspeak-3-30151-from-wwwapka.html

Link to comment
Share on other sites

Cea mai bună soluție ar fi să îți bagi windows 7 ultimate în cazul în care ai PC bun  8.1 PRO  sunt foarte bune versiunile. 

 

 

 

S-ar putea să fie un BUG de la windows vista de asta nu te lasă. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...