Jump to content

PC - None


None

Recommended Posts

Va salut. Astazi a ajuns paguba.

Componente:

Carcasa: Cougar Panzer Middletower
OS: Windows 10 PRO
Placa de baza: MSI Z370 SLI PLUS
HDD: 240 GB SSD HyperX Fury / 1 TB Western Digital 7200 rpm
RAM: 16 GB DDR4 HyperX Predator Black
CPU: i7-8700K / Cooler: Deepcool Captain 240 EX RGB
Placa video: INNO 3D GeForce GTX 1080 Ti iChill X3 11 GB DDR5X
Placa sunet: Integrat 7.1

De aici incolo am periferice vechi, cum ar fi mousi, tastaturi sau monitor vechi de vreo 3/4 ani...etc. :). Monitorul este un Dell P2414H, IPS,  60 hz,  23.8 inch, 8ms timp raspuns. Il voi testa pe niste jocuri cand o sa am timp, deocamdata nu prea am.

yazb5nJ.png

chwIOs8.png

rvaHZFi.png

 

  • Like 2
  • Thank you ! 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, BlackPearl said:

Gata ma mut la tine :))))

Te astept  ! :))

P.S.: Sa aduci femei.

 

55 minutes ago, blabla said:

Vai ce e acolo :))

Felicitări, sa te bucuri de el! Când va fi sa îți achiziționezi monitor, m-aș orienta la minim unul 2k ca sa te bucuri din plin de potențialul plăcii video. 

 

Multumesc la fel ! Intr-adevar monitorul este vechi / depasit si se simte chinuit la 1920x1080 cu mult Screen Tearing . In rest isi face treaba, il tin deschis doar cand ma joc ca sa'i prelungesc viata si cam atat. Pana la urmatorul upgrade va doresc multi fepesei si chef de joaca ! :ph34r:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

" Salutari Dese " !  Ma scuzati ca fac dublu post ! Am mai adaugat la sistem si un monitor de 144 hz.

BenQ Gaming Zowie XL2411 24 inch 1ms Black 144Hz

uDKAlwy.jpg

In general se simte diferenta, asta in primele zile de utilizare, dupa care, am aflat ca tot noob sunt la CSGO =)). Naaaahh, eu joc cu oricine nu stau sa ma uit ca sunt GN 1/2/3, insa, la final imi dau seama ca imi pierd timpul dar csf, gamer batran, la inmormantare jur ca le cer sa ma ingroape cu un PC.

Este un monitor "ieftin" ca sa zic asa, si se "bate" la pret cu un ASUS Gaming VG248QE 24 inch 1ms Black 3D 144Hz. Diferenta dintre aceste doua ar fi culorile si la Asus cica iti strici ochii ... or something, cititi si voi pe Goagal sau magazinele online, la comentarii pe'acolo dar si pe forum'uri.

Pe acest Benq care l'am cumparat, culorile sunt sterse, se vede putin 'manjit' ca sa zic asa, dar, dupa cateva ajustari se rezolva si problema asta. Sincer sa fiu nu sunt chiar asa de multumit dar eu ma asteptam sa fie un monitor low-end ( adica muci / varza ) - plastic ieftin, marginea jos - stanga are plasticul umflat si sus dreapta la fel, deci, nu va asteptati la cine stie ce de la acest monitor. Este un monitor OK pentru jocuri, nu pentru 'calitate' sau fitze, sa nu mai zic ce nuante iese din el pe fundal negru :)).

Nu va recomand sa achizitionati un monitor mai ieftin decat cele doua mentionate de mine, daca asta e atat de praf la 1200 / 1300 RON imaginati-va altul la 500 / 600 RON cum ar fi. Stiu ca banii nu cresc in pom si viata e grele, dar nu va grabiti ! Intrebati prietenii, faceti un test-drive daca se poate...si faceti-va temele inainte.

Daca aveti intrebari legate de acest monitor va astept cu un post, acu m'am grabit, n'am intrat in detalii prea mult.

Va salut cu respect !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...