Jump to content

[MadneSS] Jurnalul meu


MadneSS

Recommended Posts

Hmm, primul joc jucat a fost Counter-Strike 1.6 in 2010 la un var cand aveam 8 ani dar nu eram asa atras de joc pentru ca, ca orice copil adoram jocurile de tip fight si restul asa ca am dat de Metin2 RO in vara anului 2010 , si tin minte ca o stresam pe mama sa imi cumpere un pc mai bun sa pot sa il joc fara lag, dupa care au urmat zile in care nu ieseam din casa doar ca sa ma joc cu prietenii Metin :) . 
Cam pana in 2012 am jucat Metin dupa care mi-am adus aminte de Counter-Strike 1.6 si l-am luat (piratat) din nou si parca era altceva atunci cand il luasem eu, eram mult mai atras de joc si simteam nevoia sa ma joc mai mult, dupa cateva luni voiam o competitie mai mare decat boti asa ca am intrat pe niste servere random si tin minte ca ma enervam mereu ca muream :) m-am lasat o vreme de toate jocurile astea pentru ca ajungeam sa nu mai ies afara din casa si sa stau ca un disperat sa ma joc intr-una, cam prin toamna lui 2012 m-am reapucat iar de jocuri :) si am inceput direct cu CS 1.6 si jucam si Metin 2 RO , cautam jocuri pe google " jocuri cu masini , jocuri cu tractoare download " am inceput sa ma joc NFS o vreme pe atunci dupa Farming Simulator , Bus Simulator jocuri de copii care te tineau concentrat pe monitor pana terminati ce aveai de facut dupa te chinuiai sa faci alta misiune :) dupa am descoperit GTA Vice City , GTA 3 , GTA Romania , GTA Romania 2 , GTA San Andreas , jocuri pe care si azi le ador pentru ca iti trezeste o nostalgie cand le joci si in adancul meu mereu o sa fiu un copil chiar daca cresc :) 
Pana in 2014 am jucat toate jocurile astea pot spune ca am avut o copilarie fericita, incepusem sa fac si fotbal ( in prezent nu mai practic ) ieseam seara la fotbal veneam transpirat acasa si obosit, raceam :) 
In 2014 am dat de CS:GO si am vrut sa il am cu orice pret asa ca din nou i-am cerut mamei niste bani sa il iau si eu, mai ales ca pe atunci era foarte frumos jocul, dar nu aveam un calculator bun pe care sa joc jocul asa ca din nou mama intervine cu moralele ei si ca nu ma lasa sa stau la el sa ma joc daca mi-l ia si alte chestii :))) chestii de parinti .

Evident ca daca imi luam CS:GO trebuia sa imi descarc si un programel ce il contine fiind steam-ul, mi-am luat steam-ul aveam si un cont ( inca il mai am ) , si stiu ca aveam 25 de lei paysafe si cautam pe google forumuri de unde sa cumpar cand am gasit pe cineva mi-a dat teapa si am renuntat la ideea cu steam-ul si cu cs:go pana in 2015 cand am strans 75 de lei si am bagat in steam ca sa imi iau cs:go si atunci a fost prima data cand am bagat bani in ceva am vrut cat mai multe jocuri aveam mai toate jocurile de pe vremea aia inclusiv CS 1.6 , source , go ets2 etc.
Dintr-o mica prostie a mea i-am dat contul unui prieten si mi-a dat si el teapa cu ocazia asta tin sa ii multumesc pentru lectia de a nu avea incredere in oricine , pot spune ca am invatat din greselile comise :) .
Mi-am mai strans niste bani, mi-am facut alt cont de steam si am inceput sa joc pe ala cs go , un an m-am jucat numai cu cunostinte din 1.6, ma mai chemau prietenii de pe comunitate ( Monkey , jamaican , Adelin Marinchescu ) prieteni pe care regret ca azi nu ii mai am in lista de prieteni din cauza ca mi-am vandut steam-ul pentru a imi face pc-ul pe care il am si acum cu putine imbunatatiri ( i5 6600k 12 gb ram 1080ti si un monitor de 24 ich' de 144 hz )
Am inceput sa joc CS:GO serios de prin 2016 voiam sa castig din ce in ce mai mult, ajunsesem sa ma antrenez pe mape de aim ( aim_botz , aim_reflex etc .) doar ca sa fiu bun la jocul asta, am facut Global Elite in cam 4 luni de cand incepusem sa ma antrenez in halul asta, aveam 130 de ore / per 2 weeks, doar ca sa joc ceea ce imi place, am descoperit FaceIT am ajuns la level 10 in 2017, insa m-am lasat de chestiile competitive ( warnight-uri, faceit etc ) din cauza unui ban pe faceit dat aiurea de 3 ani insa am inceput sa joc din nou matchmaking si unde ma joc si acum astept sa imi iau unban pe faceit poate chiar realizez ceva in jocul asta, in mintea mea mi-am propus sa fiu unul dintre jucatorii de top din romania de CS:GO (un vis dar poate devine realitate).
https://steamcommunity.com/id/nothingspecialthere/
Add daca vrea careva sa jucam sau sa vorbim :)
Daca imi mai amintesc ceva revin aici cu un reply

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...