Jump to content

[DigitalArt] UnicornZombie


Koto

Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OK. Acum urmează observaţiile, dacă îmi permiţi:

1. e lăudabil că încerci să lucrezi pe imagini mari. Începutul e promiţător.

2. ai alterat foarte tare imaginea originală, atât culoarea, cât şi claritatea.

3. CEL MAI IMPORTANT ASPECT: în momentul în care realizez o lucrare, ea trebuie să transmită ceva privitorului. Privitorul să o înţeleagă, să îşi dea seama dintr-o privire ce am vrut eu să prezint în acea imagine. Trebuie să o înţeleagă şi copilul de 5 ani, şi adultul de 90. Cu cât privitorul interpretează corect şi rapid ce am vrut eu să spun în acea imagine, cu atât înseamnă că mi-am atins scopul, că am reuşit să "desenez" ceva inteligibil.

Mă uit la lucrarea ta şi nu îmi dau seama cu precizie despre ce e vorba: un tigru cu nişte coarne şi o bilă de foc în cap? Or fi coarne alea...? Parcă ar fi, parcă nu... nu se văd suficient de clar că să pot spune precis...

Eu aş fi pus nişte flăcări pe tigru, în special în zona picioarelor, iar bila aş fi plasat-o în apă, să pară că pluteşte pe jumătate ieşită din apă şi că tigrul se îndreaptă către ea, că o priveşte.

Baftă !

Link to comment
Share on other sites

" Acum urmează observaţiile, dacă îmi permiţi:" daca trebe sa-ti si ceri voie ..... in fine.

 

"e lăudabil că încerci să lucrezi pe imagini mari. Începutul e promiţător." aaa ms..?

 

" ai alterat foarte tare imaginea originală, atât culoarea, cât şi claritatea." aici nu inteleg ce vrei sa zici e bine e rau , adica daca e manipulare trebe sa o modifici 100% , sa arate total diferit de cea originala.

 

"CEL MAI IMPORTANT ASPECT: în momentul în care realizez o lucrare, ea trebuie să transmită ceva privitorului. Privitorul să o înţeleagă, să îşi dea seama dintr-o privire ce am vrut eu să prezint în acea imagine. Trebuie să o înţeleagă şi copilul de 5 ani, şi adultul de 90. Cu cât privitorul interpretează corect şi rapid ce am vrut eu să spun în acea imagine, cu atât înseamnă că mi-am atins scopul, că am reuşit să "desenez" ceva inteligibil." cand o sa am cunostintele necesare atunci da , dar in momentu de fata nu pot sa ma laud decat ca situ sa integrez cat de cat obiectele....

 

"Mă uit la lucrarea ta şi nu îmi dau seama cu precizie despre ce e vorba: un tigru cu nişte coarne şi o bilă de foc în cap? Or fi coarne alea...? Parcă ar fi, parcă nu... nu se văd suficient de clar că să pot spune precis..." daca nu iti dai seama , nu e problema mea , lucrarile nu sunt facute sa multumesc pe toata lumea...

 

"Eu aş fi pus nişte flăcări pe tigru, în special în zona picioarelor, iar bila aş fi plasat-o în apă, să pară că pluteşte pe jumătate ieşită din apă şi că tigrul se îndreaptă către ea, că o priveşte." Am incercat arata naspa... plus ca e foarte greu sa integrezi bila in apa ....

 

"Baftă !" Ms si tie.

 

7DewSxX.png  ZGdXeA1.png

Edited by UnicornZombie
Link to comment
Share on other sites

Măi, măi, măi....

Poftim: https://www.sendspace.com/file/qs02rb

Ţi-am început eu, tu vezi cum am făcut, eventual mai îmbunătăţeşti. Ţi-am lăsat şi un layer cu flames, tai bucăţi din el şi mai adaugi pe ici-colo, unde crezi tu. Şi foloseşte Blur Tool de pe bara de unelte din stânga (iconiţa cu picătura) pt conturul flăcărilor.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Da.Numai vezi ca sunt 150x300 , si nu o sa se vada foarte bine...


 


v1BCX7A.png  a07w26q.png  7C41mHT.png  

 

HQ8RX6S.png  eAixylZ.png  uG1NgK8.png  MJy9TBY.png  CbXZgck.png  XcoN2Cz.png  9lAGJ7f.png  gwEycyQ.png 

Edited by Nya Nya
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imi poti da si mie un tutorial cu Semnatura C4D ?

 

Imi poti da, imi poti face , mereti cautativa ca sunt destule pe net .. nu va dau nimic , ca nici mie nu mio dat nimeni nimic...

Edited by Nya Nya
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...