Jump to content

[Rangfort]Bodybuilding


Maluma

Recommended Posts

       Este orientat spre obţinerea unei mase musculare cât mai mari, fără să neglijeze aspectele date de definire, simetrie şi armonie. Forţa şi rezistenţa musculară sunt aspectele cheie, care şi conduc la dezvoltarea masei.

Bodybuildingul se adresează unei categorii reduse de practicanţi, nefiind un sport de masă. Tehnicile din culturism sunt folosite însă în toate sporturile, în funcţie de necesităţile specifice. Orice dezvoltare a unei grupe musculare folosind tehnici cu greutăţi libere, aparate sau greutatea corpului reprezintă bodybuilding. Nu trebuie să se pună accent pe dezvoltarea în exces a acelei grupe musculare, însă simpla ei activare prin exerciţiile enumerate anterior reprezintă o formă de bodybuilding.
7CnwIVY.jpg?1
 
Model de postare : 
 
 Incep eu:
  •   Practici Bodybuilding ?  Da am 2 luni de sala,momentan am o pauza de 2 saptamani.
  • Cunosti persoane apropiate tie care practica ? Da,varul meu care face de 12 ani si alti prieteni.
  • Cunosti Bodybuilderi ? Da,unul dintre bodybuilderi mei favoriti sunt Lazar Anghelov  
  • Imagine : KkFfxUu.jpg?1
Edited by Maluma
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...