Jump to content

Nokia 222: Un telefon cu butoane avand acces la internet


Vallentin

Recommended Posts

Daca voi tot postati telefoane fara buroane, eu am sa postez mai jos eu un un telefon cu butoane si dupa la prima vedere pare si interesant..

nokia-222-640.jpg?width=640

Incazul in care aveti nevoie de un telefon de rezerva ieftin, Microsoft in continuare lanseaza terminale Nokia. Cel mai recent model este Nokia 222, un dispozitiv mic si ieftin al carei atractie principala este conexiunea de date, care ofera functii limitate de browsing si socializare. Acest model este orientat în special către tarile emergente, insa va fi lansat in toata lumea la pun pret foarte mic.

Microsoft va lansa Nokia 222 in doua variante: single si dual-SIM. Ambele modele dispun de un display de 2,4” cu rezolutie QVGA (320 x 240 pixeli), taste alfanumerice, Bluetooth, Radio FM, suport pentru redare de MP3-uri şi slot microSD. Bateria este garantata pentru 29 de zile în stand-by pentru versiunea cu un singur SIM si 20 de zile pentru cea cu doua cartele. Cu toate acestea, functiile online par a fi marea noutate a acestui terminal entry-level.



Nokia-222-DS-benefit3-jpg.jpg

Microsoft a instalat din fabrica aplicatii precum Opera Mini, Bing Search, MSN Weather, GroupMe by Skype, Facebook, Messenger ai Twitter. Toate acestea faciliteaza accesul la informatii si socializare, fiind construite special pentru asemenea dispozitive. Intrucat nu vorbim despre variantele pentru smartphone-uri ale serviciilor, acestea vor functiona mult mai bine pe conexiuni de date cu viteze modeste si vor consuma mai putin din traficul inclus in abonament. Nici macar partajarea online de imagini nu ar trebui sa necesite prea mult trafic, intrucat fotografiile realizate de telefon sunt inregistrate la rezolutia de 2 megapixeli. Cei pasionati de jocuri pe mobil se vor bucura să auda ca vor primi cate un joc gratuit pentru Nokia 222 in fiecare luna de la Gameloft.

Nokia 222 urmeaza sa fie lansat in luna septembrie la un pret de 37 de dolari in Statele Unite ale Americii (farataxe), ceea ce ar sugera ca in Europa acest terminal ar putea veni la un pret de aproximativ 39,99 euro.


Sursa : www.go4it.ro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...