Jump to content

Evolio Ranger


Vallentin

Recommended Posts

Evolio Ranger, un telefon rezistent, la numai 199 lei.


 


telefon-mobil-evolio-ranger.jpg


 


 


Evolio a lansat rivalul lui "Dorel" de la Utok, un telefon rezistent la socuri mecanice, praf si umezeala. Datorita carcasei cauciucate cvasi-ermetice, Evolio-Ranger faece parte din categoria telefoanelor "Rugged" avand factor de protectie IP56.


 


"Evolio Ranger este un telefon rezistent, potrivit pentru cei care petrec mult timp in aer liber, fie prin natura meseriei, fie a pasiunii pentru aventura si sport. Este primul telefon ruggef dein potofoliul Evolio, un segment de nisa care castiga teren in contextul unei piete dinamice si al specializarii tot mai pronuntate" a declarat Liviu Nistoran, CEO & Founder Evolio Romania.


 


telefon-evolio-ranger-single-sim-2.jpg


 


Evolio Ranger functioneaza in retele de telefonie de tip 2G (Orange, Telekom, Vodafone) accesul la internet fiind asigurat prind tehnologia GPRS.


Telefonul dispune de un acumulator de 1200 mAh ce asigura o autonomie de functionare de pana la cinci zile si un slot pentru card de memorie ce suporta MicroSD de pana la 16GB. Totodata, telefonul beneficiaza de facilitati de baza precum camera foto, Radio FM, lanterna si conexiune Bluetooth.


 


telefon-evolio-ranger-dual-sim-2.jpg


 


Evolio Ranger este disponibil in doua variante de culoare. dual SIM verde si single SIM galben. Pretul recomandat de vanzare este 199 lei.


Telefonul a fost lansat in data de 10 Septambrie 2015, in Bucuresti.


 


 


 


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am avut un telefon Alcate OneTouh  cu butoane dar mi-o furat-o profa de chimie ca ma jucam cu ea in ore

o cazut in apa , o cazut in noroi , in vipsea , pe ciment si inca tot merge :))) timp de 4 ani o luat la cazaturi de nici nokia caramida nu rezista 

on: mi-as lua si eu un telefon de genu chiar pare interesant 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...