Jump to content

[RF-Sport] Budescu a semnat cu Steaua.


Ezeq

Recommended Posts

Budescu a semnat cu Steaua! Digi anunta ca jucatorul a batut palma cu Becali in aceasta seara si va primi un salariu de 20.000 de euro pe luna! Astra va incasa 1,1 milioane de euro din partea Stelei, toata suma pe loc si nu in doua transe asa cum plateau cei de la Al Ahli. 

 

Budescu a ales Steaua pentru ca nu a vrut sa isi riste locul la EURO 2016, mai scrie sursa citata. 

 

 

Becali a negociat azi cu Astra si i-a convins pe Giurgiuveni sa accepte oferta sa, de 1,1 milioane de euro pe loc. 

 

"Am vorbit cu Buduru si Dani Coman, le ofer 1,1 milioane de euro, arabii dau banii in rate, eu dau banii in doua ore. Probabil le convine mai mult sa il dea in strainatate, dar degeaba gandesc asa. Ei sa nu ii intarasca pe Viitorul, pe Dinamo, pe Lignitul Oltenia. Nu au ei cum sa se bata cu Steaua la titlu. O sa vedeti, eu zic ca... nu mai vreau sa ma laud. Steaua e campioana. Asa cred eu. Steaua campioana, Viitorul pe locul 2, locul 3 Astra, apoi Dinamo si Pandurii.

 


Le-am spus asa celor de la Astra: hai sa nu mai negociem pachet. Faceti o lista cu toti jucatorii. I-am spus lui Coman cine ma intereseaza. Budescu, De Amorim, Alibec, Junior Morais si Enache. Sa faca o lista si sa imi spuna suma. Ca sa nu ma tergiversam lucrurile. Deja noi trebuie sa luam niste masuri.

 

Dupa ce rezolv cu Marica nu mai stau in ploaie. Cea mai mare problema a noastra era marcatorul. Celelalte lucruri sunt de intarirea echipei, de mofturi. Campionatul e luat cu Marica, dar noi trebuie sa intarim echipa de intrat in grupe", a mai spus Becali.

 

Dani Coman a confirmat discutiile cu Steaua. 

 

 

"Sunt discutii pentru Budescu. Oferta din Qatar este de actualitate. Avem si discutii cu Steaua pentru el, si Reghe si domnul Becali si-l doresc. E normal ca lumea sa-l vrea pe Budescu.

 

Din ce stiu eu, nu a primit nimic pe hartie. in cursul zilei de azi i s-a transmis ca va primi o oferta scrisa. Daca va pleca, inseamna ca s-a inteles si ii este bine din punct de vedere financiar. Daca nu, va ramane la noi si ne va ajuta in continuare.

 

Mai sunt discutii pentru Budescu si cu alte cluburi, din alte tari. Ofertele concrete in momentul de fata sunt insa de la qatarezi si de la Steaua, in rest numai discutii", a declarat Dani Coman la Dolce.

 

Dupa ce rezolv cu Marica nu mai stau in ploaie. Cea mai mare problema a noastra era marcatorul. Celelalte lucruri sunt de intarirea echipei, de mofturi. Campionatul e luat cu Marica, dar noi trebuie sa intarim echipa de intrat in grupe", a mai spus Becali.

 

Dani Coman a confirmat discutiile cu Steaua. 

 

 

"Sunt discutii pentru Budescu. Oferta din Qatar este de actualitate. Avem si discutii cu Steaua pentru el, si Reghe si domnul Becali si-l doresc. E normal ca lumea sa-l vrea pe Budescu.

 

Din ce stiu eu, nu a primit nimic pe hartie. in cursul zilei de azi i s-a transmis ca va primi o oferta scrisa. Daca va pleca, inseamna ca s-a inteles si ii este bine din punct de vedere financiar. Daca nu, va ramane la noi si ne va ajuta in continuare.

 

Mai sunt discutii pentru Budescu si cu alte cluburi, din alte tari. Ofertele concrete in momentul de fata sunt insa de la qatarezi si de la Steaua, in rest numai discutii", a declarat Dani Coman la Dolce.

 

                     sursa:sport.ro

 

telenovela-budescu-continua-oficialii-as

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...