Jump to content

[RF - Sport] FOTO | Pandurii îşi face echipă de titlu: Liviu Antal a fost împrumutat de la Hapoel Tel Aviv


Auras, veteran pe 1.6

Recommended Posts

10178026-1110348712310591-85220195589686

Chiar dacă l-a cedat pe Marko Momcilovic la Steaua, Pandurii Tg. Jiu pare că nu a renunţat la lupta pentru titlu în acest sezon. Banii primiţi de la campioantă pentru fundaşul stânga au fost folosiţi pentru cele patru transferuri importante făcute de gorjeni. După Florin Acsinte, Alexandru Răuţă şi Adrian Roportan, preşedintele Narcis Răducan a anunţat astăzi o nouă achiziţie cu nume.

 

Pandurii a reuşit împrumutul pentru şase luni a lui Liviu Antal, fotbalistul celor de la Hapoel Tel Aviv. "Acum câteva minute am semnat cu Liviu Antal şi suntem fericiţi. Este fostul golgheter al ligii 1 şi suntem fericiţi că am reuşit să-l împrumutăm gratis până în vară, cu opţiune de cumpărare. Ne-am îmbunătăţit compartimentul ofensiv şi ne-am mai liniştit puţin".

 

Pandurii este în acest moment pe locul cinci în Liga 1, cu 40 de puncte, la egalitate cu Steaua. Echipa lui Edward Iordănescu este sigură de prezenţa în playoff.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...