Jump to content

[RF--Sport]Reghe ii cere lui Mutu sa fie MUT


I a s m i n

Recommended Posts

Adrian Mutu o conduce pe ASA Targu Mures, desi nu a terminat inca scoala de antrenori. 

Mutu a preluat ASA neoficial de la Grigoras si a reusit sa califice echipa in play-off, dupa victoria cu Botosani. Laurentiu Reghecampf a declarat ca nu i se pare normal ca Mutu sa dea indicatii de pe margine daca nu are carnet de antrenor. Totusi, nimic nu il poate impiedica pe Mutu sa dea indicatii de pe banca. E jucator legitimat la ASA si e si inscris la scoala de antrenori. Mirel Radoi a avut probleme la Steaua in toamna, insa acesta nu era legitimat ca jucator si nici nu s-a putut inscrie la scoala deoarece nu avea diploma de Bacalaureat.

"Mutu nu o sa fie antrenor. Eu nu sunt de la comisia de disciplina sa spun daca este corect sau nu este sa dea indicatii. Corect este sa ai acel document care iti permite sa dai indicatii, sunt sigur ca la urmatoarele meciuri nu se va mai intampla acest lucru.", a declarat Reghecampf dupa egalul cu Iasi, scor 1-1.

Cei de la ASA au anuntat azi ca nu vor schimba formula de pe banca tehnica. Carol Fekete este antrenorul din acte, insa Mutu, Stancioiu si Muresan asigura conducerea echipei.
 

 
 

Adrian Mutu o conduce pe ASA Targu Mures, desi nu a terminat inca scoala de antrenori. 

Mutu a preluat ASA neoficial de la Grigoras si a reusit sa califice echipa in play-off, dupa victoria cu Botosani. Laurentiu Reghecampf a declarat ca nu i se pare normal ca Mutu sa dea indicatii de pe margine daca nu are carnet de antrenor. Totusi, nimic nu il poate impiedica pe Mutu sa dea indicatii de pe banca. E jucator legitimat la ASA si e si inscris la scoala de antrenori. Mirel Radoi a avut probleme la Steaua in toamna, insa acesta nu era legitimat ca jucator si nici nu s-a putut inscrie la scoala deoarece nu avea diploma de Bacalaureat.

"Mutu nu o sa fie antrenor. Eu nu sunt de la comisia de disciplina sa spun daca este corect sau nu este sa dea indicatii. Corect este sa ai acel document care iti permite sa dai indicatii, sunt sigur ca la urmatoarele meciuri nu se va mai intampla acest lucru.", a declarat Reghecampf dupa egalul cu Iasi, scor 1-1.

Cei de la ASA au anuntat azi ca nu vor schimba formula de pe banca tehnica. Carol Fekete este antrenorul din acte, insa Mutu, Stancioiu si Muresan asigura conducerea echipei.

 

"Pana miercuri, ma gandesc ca va ramane aceeasi formula. Nu stiu daca Mara si restul echipei s-au gandit la vreun antrenor. Ei trebuie sa gaseasca un antrenor. Eu nu ma pricep la fotbal, nu stiu ce inseamna cu adevarat un antrenor. Important e sa recunosti atunci cand nu stii sa faci un lucru", a declarat viceprimarul Claudiu Maior.

"Le-am transmis sa ramana luptatori, pentru ca am tot vazut saptamana asta cum ne atacau toti, din toate partile. Ba eram eu antrenor, ba era Mutu antrenor, ba era X sau Y antrenor. Vreau sa spun ca toata echipa a fost antrenor si toata echipa a luptat cu sufletul. Iar daca ar fi sa spunem ca a fost cineva antrenor, a fost antrenor un antrenor adevarat, care se numeste Grigoras. in momentul in care a simtit ca e mai bine asa a venit si mi-a spus "Claudiule, trebuie sa facem un soc, orice s-ar intampla.

Le multumesc jucatorilor, ii multumesc lui Mutu, ii multumesc lui Muresan, lui Edi, pentru ca atunci cand au fost provocati la televizor sau in alte parti, au tacut din gura si au stiut sa-si mobilizeze echipa.

Mai vreau sa le mai multumesc pentru un lucru pe care nu l-am spus. Nu-i putin sa nu iei salariul timp de 5 luni. 5 luni in care toti sa te atace, sa te faca sa te simti umilit de fiecare data cand esti la televizor. Vreau sa le multumesc pentru ca au rezistat si pentru ca au intrat in play-off. Le multumesc tuturor, inclusiv lui Mutu, daca asta este cel mai important lucru", a precizat Maior, potrivit Digi.

Sursa: Sport.Ro

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...