Jump to content

Steam level şi insignele Steam


LighT

Recommended Posts

Introducere
 
Steam Trading Cards sunt cartonaşe virtuale colecţionabile ce pot fi obţinute prin a juca jocuri.
Colecţionarea unui set de cartonaşe îţi va da o insignă (Steam Badge). Un Steam Badge normal sau foil îţi oferă 100 XP. (Cele normale se pot crafta de 5 ori, până când insigna ajunge la level 5). Când ai destulă experienţă pentru nivelul 10, îţi vei putea personaliza profilul printr-un Showcase.
Vei primi un showcase  din 10 in 10 nivele.
Crearea unui set complet îţi va da emoticoane, imagini de fundal pentru profil şi cupoane ce pot fi folosite pentru reduceri la anumite jocuri.
 
Screenshot & Game Collector showcases şi imagine de fundal :
 
293.jpg
 
O listă cu jocurile care au drop la cartonaşe (click)
 
__________________________________________________________
 
Cum vedem progresul insignelor?
 
Deschidem clientul Steam, click pe numele de profil iar apoi pe Badges.
 
294.jpg
 
Vom vedea o bară de experientă şi nivelul actual Steam, urmat de experienţa necesară până la următorul nivel.
 
90mxf.png
 

Cum ,,craftez'' un badge?

Mai jos putem vedea o listă cu toate jocurile din Library la care putem colecţiona cartonaşe. (odată ce aveţi un trading card la un joc pe care nu il deţineţi, acesta va apărea în listă)
Dacă aveţi toate cartonaşele unui joc, apăsaţi pe "Ready".
 
b426577899.jpg
 
Odată ce aţi apăsat butonul "Ready", un badge va fi ,,craftat''.
37a01eede6.jpg
 
După ce animaţia s-a terminat, veţi primi 3 mesaje noi pe Steam. (5ac92142d3.png).
După ce aţi verificat cele 3 mesaje, o listă cu toate premiile va apărea.

 

b4604d0175.jpg

 

La ce mă ajuta Levelul şi insignele?

 

La nimic. Totul este pur şi simplu estetic. Dacă vreţi, un plus ar fi, că, la fiecare ,,craft'' la insignă primeşti un cupon de reducere ce poate fi folosit pentru a cumpăra jocuri mai ieftin

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 months later...

Am eu o intrebare : Cartonasele in folie se pot obtine la fel ca cele normale sau doar cumparate ?

De cand tot fac level o singura data mi-a picat la CSGO un singur cartonas foil, si asta acum mult timp in urma.

Iti pica dar foarte rar

Link to comment
Share on other sites

Am "Enclave booster pack " , daca il deschid exista sansa sa primesc un card foil . Sansa ca eu sa il primesc este de 5%

Din cate stiu daca il deschizi iti da 3 cartonase..

Acuma vezi si tu cat ajung pretul celor 3 carduri..si daca se merita sa il deschizi sau sa vinzi pachetul complet..

Consiliul meu este sa nu il deschizi si sa il vinzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...