Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+ review


htcone800

Recommended Posts

1. Specificatii

Samsung Galaxy S6 Edge+ este un smartphone cu specificatii foarte bune, fiind si primul Samsung (alaturi de Note 5, fireste) cu 4 GB memorie RAM. Dar haideti sa vedem datele exacte.

  • Ecran: 5.7 inch cu rezolutie 1440 x 2560 si 518 PPI
  • Procesor: Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 + Quad-core 2.1 GHz Cortex-A57
  • RAM: 4 GB
  • Memorie interna: 32 GB sau 64 GB
  • Camera: 16 megapixeli spate, 5 megapixeli fata
  • Baterie: 3000 mAh
  • Sistem de operare: Android 5.1.1
  • Altele: Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth, senzor de amprenta

2. Design si ambalaj

Ambalaj. Arata bine si e solid, are aceeasi solutie pentru deschidere ca si pana acum: un capac pe jumatate de cutie. Insa e un mod de prezentare elegant, care prevesteste ceea ce urmeaza sa gasesti inauntru.

Design. Mi-a placut inca din primul moment design-ul lui S6 Edge+, inca de cand l-am scos din cutie. Este elegant, are materiale bune: sticla pe fata si spate si metal pe margini, iar varianta pe negru e cea mai aratoasa, dupa parerea mea. Celelalte sunt prea sclipitoare.

 

5. Camera

De ceva vreme incoace smartphone-urile au reusit, lejer, sa intreaca in performante camerele de buzunar, asa zisele “sapuniere”. Asa ca, daca n-ai sau nu vrei sa cari un DSLR sau ceva mai mic, un mirrorless, atunci s-ar putea ca un terminal cu o camera ca si a lui S6 Edge Plus sa iti fie mai mult decat suficient pentru pozele din vacanta.

 

Samsung-Galaxy-S6-Edge-Plus-11-550x364.j

 

sursa: arenait.net

Edited by htcone800
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...