Jump to content

Huawei P9 review


htcone800

Recommended Posts

Specificatii

Recunosc, n-am pus mana niciodata pe un Huawei P8, decat pe un P8 Lite, asa ca nu pot sa compar noul P9 cu seria precedenta, insa pot sa-l compar cu ultimele flagship-uri de pe piata, pe care v-am spus mai sus ca le-am testat si la care le puteti citi review-ul.

Din punct de vedere al specificatiilor Huawei P9 nu este neaparat remarcabil, insa nu e nici in urma. Versiunea pe care am testat-o eu a fost cea cu 32 GB memorie interna si 3 GB RAM, dar veti vedea mai jos ca mai exista inca una, cu 64 GB memorie interna si 4 GB RAM.

  • Ecran: 5.2 inch cu rezolutie 1080 x 1920 pixeli (~423 PPI)
  • Procesor: HiSilicon Kirin 955 octa-core (Quad-core 2.5 GHz Cortex-A72 & quad-core 1.8 GHz Cortex-A53)
  • GPU: Mali-T880 MP4
  • RAM: 3 GB sau 4 GB
  • Memorie interna: 32 GB sau 64 GB
  • Camera: doua camere 12 megapixeli pe spate, una color una monocrom, ambele cu lentile Leica, f/2.2 si 27 mm distanta focala. Camera de pe fata are 8 megapixeli si f/2.4
  • Baterie: 3000 mAh
  • Sistem de operare: Android 6 Marshmallow
  • Altele: Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth, senzor de amprenta, port USB-C, Dual-SIM (sau card SD)
Design

Este unul dintre aspectele care mi-au placut cel mai mult la Huawei P9. Desi initial am fost sceptic, cand am vazut primele poze, din cauza benzii negre din partea superioara, unde sunt pozitionate camerele, dupa ce l-am vazut “in persoana” mi-am schimbat parerea.

Huawei P9 este un telefon elegant, subtire, acoperit intregime aproape de metal si care arata foarte foarte bine. Dar, mai mult de atat, se si simte extrem de bine in mana si, desi e subtire, nu ai senzatia ca ai putea vreodata sa-l scapi.

 

Huawei-P9-Review-550x364.jpg

 

sursa: arenait.net

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...