Jump to content

[RF-SPORT]Eu nu antrenez asa ceva. Reactia nervoasa a lui Guardiola dupa ce Manchester City a fost spulberata de Leicester.


Ezeq

Recommended Posts

Leicester a trecut cu 4-2 de Manchester City, intr-un meci in care a avut 2-0 inca din minutul 5 (Vardu si Simpson). Trupa lui Ranieri a condus cu 3-0 in minutul 20, pentru ca in minutul 79 Vardy sa reuseasca al treilea gol, pentru 4-0.

 

In ultimele 10 minute de joc, Kolarov si Nolito au redus din diferenta, dar City nu a mai putut salva partida.

 

La finalul meciului, Guardiola a fost iritat dupa ce un jurnalist englez l-a intrebat daca nu cumva faptul ca jucatorii sai au pierdut toate tacklingurile a stat la baza infrangerii:

 

"Eu nu sunt un antrenor de tackling-uri. Eu nu antrenez asa ceva. Eu vreau sa joc bine si sa marchez goluri. Ce sunt tacklingurile? Trebuie sa castigi duelurile, e adevarat. Niciodata nu vei castiga sau pierde un meci din cauza statisticilor"

 

 

"Nu sunt dezamagit de jucatorii mei, sunt profesionisti, stiu ce s-a intamplat pe teren si vor incerca sa creasca pe viitor. Nu am controlat baloanele lungi si mingea a doua. Poate a fost greseala mea. Eu vreau sa joc fotbalul pe care il simt, vreau mereu sa controlez meciul"

 

"Am spus-o acum trei saptamani ca nu suntem inca destul de puternic. Trebuie sa analizam cum putem avea mai multe baloane in careul advers, sa devenim mai buni"

 

sursa:sport

ce-sunt-astea-eu-nu-antrenez-asa-ceva-re

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...