Jump to content

CafelutaIT 22.12.2016 – Memorii RAM cu luminite, telefon Xiaomi compact, eveniment HTC si altele


htcone800

Recommended Posts

G.Skill – Noua moda sunt memoriile RAM cu luminite, ca deh, daca iti place sa iesi in evidenta….Am vazut astfel de memorii de la Corsair, arata bine, insa cele de la G.Skill sunt si mai interesante. Sunt multicolore si au radiator masiv. Le vom vedea prin 2017 in diferite capacitati. DDR4, cred ca v-ati prins. 

 

Franta – Este prima tara care va folosi drone pentru serviciul national de curierat. DPD este o companie de curierat pe care o intalnim si in Romania, dar este derivata din serviciul postal francez. Acestia testeaza o drona care poate parcurge in jur de 10km cu o greutate de aproximativ 8 Kg. 

Find my Phone – Am gasit pe Youtube un filmulet din Olanda, in care un tip monitorizeaza un telefon furat. Acesta a incercat sa faca un experiment si s-a lasat furat (cu greu, ca nu prea se fura acolo) si a monitorizat respectivul telefon. Este interesat de urmarit. 

 

Xiaomi – Ca si asa nu avem pe piata telefoane compacte si performante, doar iPhone-ul, Xiaomi vin cu o solutie: Mi S. Acesta ar urma sa aiba Snapdragon 821, 4GB de RAM si ecran de 4.6 inch Full HD. Va avea camera de 12MP, USB C, incarcare rapida, senzor de amprenta, filmare 4K si carcasa unibody. Arata bine, sa vedem si cat o sa coste.

 

HTC – Am primit pe email o invitatie la un eveniment HTC, tocmai pentru la anul (o gluma stupida, stiu). De fapt mai este putin timp pana la eveniment, caci are loc pe 12 ianuarie. Nu stim nici noi ce va urma, insa echipa HTC din Romania ne-a spus ca trebuie sa fim acolo. 

 

LG – Tabletele G Pad au ajuns la generatia a treia. Mi s-au parut tablete foarte bune, dovada ca au mers mai departe cu ele. Aceasta are ecran de 10 inch Full HD, LTE, procesor octa core, 2GB RAM si 32GB stocare, camere de 5MP si baterie de 5000 mAh. Va costa 360 de dolari si va fi disponibila doar in Coreea de Sud, momentan. 

 

cafeluta-it-550x366-1-1-1-1-1-550x366.jp

 

sursa:arenait.net

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...