Jump to content

[RF-SPORT]Reactia lui Tosca dupa ce si-a dat seama ca poate debuta CU BARCELONA!


Aragorn

Recommended Posts

"Sunt foarte bucuros ca am venit la un club foarte mare din Primera Division, cu o traditie foarte bogata. Cred ca am facut cea mai buna alegere. Voi da totul pentru aceasta echipa, voi incerca sa progresez in fiecare zi si cred ca voi reusi", a spus Tosca, la prezentarea sa oficiala, scrie site-ul lui Betis.

intrebat daca este pregatit pentru a debuta duminica, in meciul cu FC Barcelona, Tosca a raspuns: "Vin din cantonamentul cu Steaua. Mai sunt cateva zile pana duminica, iar eu ma pregatesc. Totul va depinde de ce spune antrenorul, dar eu ma simt pregatit".

"Meciul de duminica e foarte important. stiu ca Barcelona e foarte puternica, dar echipa mea favorita e Betis", a adaugat fundasul.

"Am vorbit cu jucatori care au evoluat in La Liga. Mi-au spus ca Sevilla e un oras foarte frumos, dar si ca trebuie sa muncesti foarte mult, fiindca La Liga e un campionat foarte greu. Am vorbit cu Ciprian Marica, care m-a sfatuit sa vin aici (...). Am discutat si cu prieteni care joaca in Segunda Division si care mi-au spus sa vin, fiindca viata mea se va schimba in Spania", a spus el.

Tosca s-a referit la primul antrenament pe care l-a efectuat in tricoul noii sale echipe: "Mi-a placut mult, sunt incantat. Voi da totul la fiecare sedinta de antrenament".

Directorul sportiv al clubului spaniol, Miguel Torrecilla, a estimat ca Betis are de castigat dupa venirea lui Tosca.

Torrecilla s-a referit si la Ruben Pardo, mijlocas spaniol imprumutat de la Real Sociedad. "Venirile lui Ruben Pardo si Alin Tosca vor duce la cresterea nivelului echipei", a spus oficialul.

Tosca a semnat cu Betis un contract valabil pana in vara anului 2021. Jucatorul de 24 de ani a efectuat vizita medicala si va purta tricoul cu numarul 21 la noua sa echipa.

Singurul roman care a mai jucat la Betis a fost Iulian Filipescu, in perioada 1999-2003. Echipa din Sevilla ocupa locul 13 in prima liga spaniola.

reactia-lui-tosca-dupa-ce-si-a-dat-seama

Sursa: sport.ro

Edited by Aragorn
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...