Jump to content

[RF-SPORT]"Ce foame imi e. Abia astept sa se termine meciul. Stii un restaurant?" Moment incredibil cu Adebayor pe teren.


Ezeq

Recommended Posts

Adebayor a disparut de ani de zile din prim plan, dar povestile cu el sunt in continuare spectaculoase. Hangeland a povestit cateva momente incredibile traite alaturi de Adebayor:

 

"Tin minte ca eram la Fulham, iar Adebayor era la Tottenham. Noi atacam si eu trebuia sa-l tin pe Adebayor la mijlocul terenului. Intr-un moment mi-a zis: "Ahhh, ce foame imi e". I-am raspus: "Ce?", iar el a continuat: "Abia astept sa se termine meciul, imi e atat de foame. Cunosti un restaurant bun in Londra?", povesteste Hangeland pentru Heia fotball.

 

Acesta a continuat apoi: "Mai tarziu, cand el a ajuns la Palace, am inceput sa inteleg de unde venea reactia aia. Cand aveam antrenamente de forta la sala, Adebayor statea in mijlocul salii cu o cana de cafea si o briosa. Era platit de Manchester City, Tottenham si Palace in acelasi timp, iar el statea in sala sa-si bea cafeaua. Un talent incredibil, dar extrem de lenes", mai povesteste acesta.

 

sursa:sport

ce-foame-imi-e-abia-astept-sa-se-termine

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...