Jump to content

Cerere plugin VIP


SteffaNuTzZ

Recommended Posts

Nume :Plugin VIP cu flag T

 

Versiune :nu conteaza

 

Descriere detaliata :
As dorii un VIP pe care sa il folosesc doar eu

Viata spawn 140 , Armura 200
Viata data pe kill 35 hp , Viata data pe HS 40
Bani kill 800
Bani HS 1000
La fiecare runda automat  ,he , 2 flash bang-uri , smoke
Deagle automat
Meniu arme automat fara sa scriu /vmenu (meniul sa apara in a doua runda)
M4A1+Deagle
AK47+Deagle 
AWP+Deagle
Sa pot vedea
dmg-ul
Dmg mai mare la arme x2  (asta daca ar fii posibil sa il modific eu cum vreau)
si dmg mare la grenada
Jump-ul  triplu


Sper sa ma ajutati !


 

Link to comment
Share on other sites

Sa fiu sincer daca vroiai un plugin vip iti dadeam unu cautam pe net si poate scriptam putin smaul dupa placul tau dar ce ne ceri inseamna sa il facem de la 0.

Ca bonus nu cred ca poti pune vip pe rank adica e vip are niste coduri "abcde" exp asa aveam eu la ZmCsO cand dai vip dai pt toti care cumpara gradul ce ceri tu este avantaje owner

Link to comment
Share on other sites

VIP Classic 
(Versiuni: 5.0 & 5.1  |  Autor: joker`aKa. Devil. / StefaN@CSX)

 

  • Descriere: Acest plugin ofera avantaje unor jucatori + un meniu de arme!

 

 

 

  • Comenzi:
  1. /vmenu - deschide meniul vipului oricui tasteaza comanda, dar poate fi folosit doar de cei care au flagul 'R' si este disponibila doar in versiunea 5.0
  2. /vip - deschide motd-ul ce ofera informatii despre vip
  3. /vips - arata vipii online in chat
  • Cvar-uri:
  1. amx_vip_tag "TAG" -> Pune tag-ul din fata tuturor mesajelor. (default "VIP")
  2. amx_start_hp "valoare" -> Seteaza cu cat HP sa inceapa VIP-ul. (default "150")
  3. amx_start_ap "valoare" -> Seteaza cu cat AP sa inceapa VIP-ul. (default "180")
  4. amx_start_money "valoare" -> Seteaza cu cati BANI sa inceapa VIP-ul. (default "8000")
  5. amx_vip_jump "valoare" -> Seteaza de cate ori sa sara VIP-ul. (default "1") || EX: 1 = 2 sarituri / 2 = 3sarituri / etc..
  6. amx_vip_addhp "valoare" -> Seteaza cat HP sa primeasca VIP-ul pe kill. (default "10")
  7. amx_vip_addap "valoare" -> Seteaza cat AP sa primeasca VIP-ul pe kill (default "10")
  8. amx_vip_in_out "valoare" -> 0 - dezactiveaza / 1 - activeaza apartita mesajului la conectare/deconectare pe server (default "1")
  9. amx_vip_show_chat "valoare" -> 0 - dezactiveaza / 1 - activeaza comanda /vips (default "1")
  10. amx_vip_show_hud "valoare" -> 0 - dezactiveaza / 1 - activeaza aparitia hudului ce arata vipii online (default "1")
  11. amx_vip_maxhp "valoare" -> Seteaza hp-ul maxim pe care il poate avea VIP-ul (default "180")
  12. amx_vip_maxap "valoare" -> Seteaza ap-ul maxim pe care il poate avea VIP-ul (default "200")

 

  • Module necesare:
  1. cstrike
  2. fun
  3. hamsandwich
  4. engine
  5. fakemeta

 

  • Instalare:
  1. Copiem fisierul vip_fioriginal.amxx in addons\amxmodx\plugins
  2. Copiem fisierul vip_fioriginal.sma in addons\amxmodx\scripting
  3. Copiem fisierul vip_info.html in addons\amxmodx\configs
  4. Deschidem addons\amxmodx\configs\plugins.ini si adaugam la urma :
 
vip_fioriginal.amxx
  • Imagini:
  Reafișează conținuturi ascunse
  • INFO:
  1. NEW: In versiunea 5.1 meniul apare din a 3-a runda. Nu contine comanda /vmenu.
  2. Vip-ul se dezactiveaza pe mapele de lame. (cele adaugate in plugin sunt: 35hp, 35hp_2, 1hp, 31hp, 100hp. Pentru a adauga mai multe mape, cititi aici cum trebuie sa faceti: CLICK 
  3.  Nu contine reclame.
  4.  VIP-ul are flagul "r"
  5.  Pentru orice modificare dorita postati aici / PM / Skype / Steam (informatii profil).

 

  • Credite:
  1. - Luxor pentru optimizari, aranjarea codului si ajutor pentru functia : meniu din a 3-a runda !
  2. - skitaila03 pentru optimizari !
  3. - EnTeR_ pentru codul care elimina flagul 'r' pe mapele de lame & functia drop_weapons.
  4. - Askhanar pentru codul care arata vipii in hud
  5. - dabal pentru rezolvarea bugului de la arme
  6. - diavolo pentru gasirea unui bug la stergerea flagului 'r' pe mapele de lame.
 
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare ok daca nu iti place altcineva nu cred ca are cum sa te ajute consider T/C daca e cva dai pm nu mai umplem aici

 

Stii ce iti propun daca vrei sa fie numai pentru tine si pentru cei mai apropriati or dai vipul pe 7 euro ca doar cei mai ai dracu cumpara pt un srv classic or dai doar la prieteni si nu vinzi.

 

Stiu ca am pus 3 posturi dar m-am tot razgandit si am zis sa ajut

Link to comment
Share on other sites

Just now, XxAlexX7657 said:

Mi se pare ok daca nu iti place altcineva nu cred ca are cum sa te ajute consider T/C daca e cva dai pm nu mai umplem aici

 

Stii ce iti propun daca vrei sa fie numai pentru tine si pentru cei mai apropriati or dai vipul pe 7 euro ca doar cei mai ai dracu cumpara pt un srv classic or dai doar la prieteni si nu vinzi.

 

Stiu ca am pus 3 posturi dar m-am tot razgandit si am zis sa ajut

 

Just now, XxAlexX7657 said:

VIP Classic 
(Versiuni: 5.0 & 5.1  |  Autor: joker`aKa. Devil. / StefaN@CSX)

 

  • Descriere: Acest plugin ofera avantaje unor jucatori + un meniu de arme!

 

 

 

  • Comenzi:
  1. /vmenu - deschide meniul vipului oricui tasteaza comanda, dar poate fi folosit doar de cei care au flagul 'R' si este disponibila doar in versiunea 5.0
  2. /vip - deschide motd-ul ce ofera informatii despre vip
  3. /vips - arata vipii online in chat
  • Cvar-uri:
  1. amx_vip_tag "TAG" -> Pune tag-ul din fata tuturor mesajelor. (default "VIP")
  2. amx_start_hp "valoare" -> Seteaza cu cat HP sa inceapa VIP-ul. (default "150")
  3. amx_start_ap "valoare" -> Seteaza cu cat AP sa inceapa VIP-ul. (default "180")
  4. amx_start_money "valoare" -> Seteaza cu cati BANI sa inceapa VIP-ul. (default "8000")
  5. amx_vip_jump "valoare" -> Seteaza de cate ori sa sara VIP-ul. (default "1") || EX: 1 = 2 sarituri / 2 = 3sarituri / etc..
  6. amx_vip_addhp "valoare" -> Seteaza cat HP sa primeasca VIP-ul pe kill. (default "10")
  7. amx_vip_addap "valoare" -> Seteaza cat AP sa primeasca VIP-ul pe kill (default "10")
  8. amx_vip_in_out "valoare" -> 0 - dezactiveaza / 1 - activeaza apartita mesajului la conectare/deconectare pe server (default "1")
  9. amx_vip_show_chat "valoare" -> 0 - dezactiveaza / 1 - activeaza comanda /vips (default "1")
  10. amx_vip_show_hud "valoare" -> 0 - dezactiveaza / 1 - activeaza aparitia hudului ce arata vipii online (default "1")
  11. amx_vip_maxhp "valoare" -> Seteaza hp-ul maxim pe care il poate avea VIP-ul (default "180")
  12. amx_vip_maxap "valoare" -> Seteaza ap-ul maxim pe care il poate avea VIP-ul (default "200")

 

  • Module necesare:
  1. cstrike
  2. fun
  3. hamsandwich
  4. engine
  5. fakemeta

 

  • Instalare:
  1. Copiem fisierul vip_fioriginal.amxx in addons\amxmodx\plugins
  2. Copiem fisierul vip_fioriginal.sma in addons\amxmodx\scripting
  3. Copiem fisierul vip_info.html in addons\amxmodx\configs
  4. Deschidem addons\amxmodx\configs\plugins.ini si adaugam la urma :
 

vip_fioriginal.amxx
  • Imagini:
  Reveal hidden contents
  Reafișează conținuturi ascunse
  • INFO:
  1. NEW: In versiunea 5.1 meniul apare din a 3-a runda. Nu contine comanda /vmenu.
  2. Vip-ul se dezactiveaza pe mapele de lame. (cele adaugate in plugin sunt: 35hp, 35hp_2, 1hp, 31hp, 100hp. Pentru a adauga mai multe mape, cititi aici cum trebuie sa faceti: CLICK 
  3.  Nu contine reclame.
  4.  VIP-ul are flagul "r"
  5.  Pentru orice modificare dorita postati aici / PM / Skype / Steam (informatii profil).

 

  • Credite:
  1. - Luxor pentru optimizari, aranjarea codului si ajutor pentru functia : meniu din a 3-a runda !
  2. - skitaila03 pentru optimizari !
  3. - EnTeR_ pentru codul care elimina flagul 'r' pe mapele de lame & functia drop_weapons.
  4. - Askhanar pentru codul care arata vipii in hud
  5. - dabal pentru rezolvarea bugului de la arme
  6. - diavolo pentru gasirea unui bug la stergerea flagului 'r' pe mapele de lame.
 

 

Alex Terog încearcă pe viitor să eviți x2 respectiv x3 topic. 

 

Link to comment
Share on other sites

@Razvan @ DEK am zis zis e o prostie de-a mea ca is un om ne hotarat si dupa ce fac ceva uit ca pot da edit si fac alt topic. Nu vrei sa stii dc is asa..... iti zic de acm ca am destule chestii nasoale in viata mea.

Link to comment
Share on other sites

Just now, XxAlexX7657 said:

@Razvan @ DEK am zis zis e o prostie de-a mea ca is un om ne hotarat si dupa ce fac ceva uit ca pot da edit si fac alt topic. Nu vrei sa stii dc is asa..... iti zic de acm ca am destule chestii nasoale in viata mea.

Nu am nimic cu tine, te respect ca membru și ca manager dar eu doar ți-am dat un sfat. 

Cei mai mari ca mine în grad sar putea să te sancționeze cu warn.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...