Jump to content

[ REZOLVAT ] Instalarea pluginurilor pe un server


Cubix202

Recommended Posts

Salut,

Sunt aparent nou pe acest forum, dar şi în lumea serverelor de CSGO.

Îmi poate spune cineva cum se instalează pluginuri pe un server?

M-am uitat pe Tata Google, dar nu prea înțeleg ce se-ntâmplă pe-acolo.

 

Multumesc.

O zi placuta.

 

PS: Sper că am postat unde trebuie.  :lol:

Edited by Cubix202
Link to comment
Share on other sites

Buna. Pai depinde de pluginuri, fiindca altele contin cvar-uri, altele nu . Altele contin modele, sunete, altele nu. Insa, majoritatea se adauga asa : 

 

Fisierul .amxx se adauga in FTP urmand urmatorii pasi : addons / amxmodx / plugins . 

Fisierul .sma se adauga in FTP urmand urmatorii pasi : addons / amxmodx / scripting . 

Atunci cand adaugi un anumit plugin, ai si o denumire la el. De exemplu : bulettdamage.amxx . Aceasta denumire o adaugi in : configs / plugins.ini . Insa, sa fie postat printre ultimele randuri . 

 

In cazul in care pluginul contine cvar-uri, modele, sunete, se aplica asa : 

 

Cvar-urile le adaugi in : addons / amxmodx / configs / amxx.cfg . Mergi jos de tot, si scrii tu denumirea la plugin, urmand cvar-urile cerute . 

Modelele le adaugi in : models . Vei primii niste fisiere cu denumirile la final .mdl . 

Sunetele le adaugi in : sound . Vei primii niste fisiere cu denumirile .wav la final . Dar astea doar atunci cand ai de adaugat un plugin de sunete, in rest nu prea cred ca ai nevoie la altele . 

 

In cazul in care nu ai inteles, iti voi arata cam cum se face, cu teamviewer, sau iti voi face un mic tutorial mai tarziu . Pentru orice nelamurire, te rog sa nu eviti sa ma cauti . 

 

O zi buna .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mutat la SUPORT categoria AMX + titlu schimbat.

Alta data te rog frumos sa folosesti un titlul SUGESTIV care sa specifice ceea ce ai nevoie , nu titluri de genul "Umm..hello?".

Din regulament ->

 

 

  • Titlul si descrierea mesajului trebuie sa fie cat mai EXPLICITE si nu la modul general.Topicurile cu titluri incorecte vor fi inchise de catre moderatori. ( exemplu titlu incorect: Problema mare , Ajutor etc.)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am primit PM mai demult precum ca a reusit conform explicatiei mele . 

 

Dovada : Screenshot_3.jpg

 

 

De restul m-am ocupat in PM . T/C .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...