Jump to content

Performanta fantastica anuntata pentru viitorul Samsung Galaxy S6. In cate secunde vei putea descarca un film


Nomercy

Recommended Posts

performanta-fantastica-anuntata-pentru-v

 

Fiecare an vine cu un smartphone nou. Fanii Samsung asteapta acum aparitia viitorului Galaxy S6.

 

  • Conform unor informatii aparute pe internet si preluate de catre Geeky-Gadgets, noul Samsung Galaxy S6 ar urma sa apara alaturi de un nou procesor Exynos.
  • Ceea ce deosebeste acest procesor de precedentul este banda care va permite descarcarea in timp record a fisierelor. Samsung Galaxy S6 ar urma sa fie dotat cu banda LTE de categoria 10, ceea ce va permite viteze de 450 Mbps.
  • Primele specificatii pentru noul Galaxy S6 au aparut pe internet in urma cu o saptamana. Conform acestora, telefonul va avea un display de 5.5 inch Quad HD, cu o rezolutie de 2560x1440 si un procesor octo-core.
  • Telefonul va mai avea si 3GB RAM, dar si 32 GB de stocare cu un slot pentru un card de stocare extern.
  • Camera frontala pentru selfieuri va fi de 5MP, in timp ce camera principala va avea 20 MP.
  • Telefonul va fi dotat cu Android 5.0 Lollipop.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O problema mare la acest telefon poate fi ca dupa o perioada de timp pierde semnalul la telefon(la fel si la s4), am achizitionat de black friday de la EMAG - 2 telefoane Samsung S4 - ambele au facut aceeasi figura, am intrebat si pe la alti prieteni si mi-au recomandat sa pun pe capacul carcasei o folie de aluminiu. intradevar dupa ce am facut asta a regasit semnalul.

Mi se pare totusi dubios aceasta solutie, avand in vedere ca dai destul de multi bani pentru al achizitiona.

In final le-am trimis in service, unde mi-au inlocuit slot-ul sim la ambele telefoane,din cate am inteles de la baietii din service a fost un "lot" de telefoane cu aceasta problema,desi tind sa cred ca toate au aceeasi buba. Aceeasi problema intalnita la S5 - cel mai probabil si la S6.

Edited by foobona
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...