Jump to content

Noile UPDATE-uri impuse de catre Valve jucatorilor noi de Counter Strike Global Offensive


BlackPearl

Recommended Posts

Odata lansata noua Operation Bloodhound hQeZLJB.png de catre Valve au aparut si cateva schimbari precum ar fi.

 

Noile Rank-uri excluse de cele obtinute din Competitiv ( Matchmaking ) cu care ne-am invatat pe parcursul timpului.

 

W10TIBW.png

 

Bineinteles cu aceste noi medalii au aparut si cateva modificari pentru jucatorii noi care vor incepe a juca Counter Strike Global Offensive, in ce consta noile rankuri jucatorilor noi nu li se vor permite sa joace Competitiv Matchmaking pana nu vor ajunge rank 3 YqKyxBi.png din noile medalii.

 

Rankul este afisat intre poza de profil si rank-ul obtinut din Competitiv daca nu aveti un rank obtinut din competitiv va fi necesar sa obtineti acel rank 3 pentru a putea juca competitiv matchmaking.

 

Poza de mai jos este de pe profilul meu principal in care puteti observa ca eu deja detin un rank din Competitiv + Rank 7 din noile medalii dar totusi inca nu stim experienta cum se castiga mai repede.

 

KMRqZG3.png

 

Ceea ce este de facut pentru jucatorii noi sa ajunga Rank 3 este de a juca in Casual si urmati pasii urmatori:

 

  1. Dati click pe PLAY
  2. Dupa care din meniul afisat selectati Find a Game in cazul in care nu aveti un numar de prieteni sa creati un lobby.
  3. Selectati modul dorit de joc Deathmatch/Arms Race ( GunGame )/Casual ( Mod Clasic ) 
  4. Selectati mapele dorite.

Dupa care aveti ceva timp nevoie sa jucati eu am inceput pe un cont nou si am stat cateva ore bune azi sa fac rank 2 cateva meciuri pe Clasic Mode iar cateva pe DeathMatch nu stiu inca sigur care ar fi cea mai rapida metoda si de unde se poate castiga mai multa experienta dar momentan acestea sunt detaliile oferite de catre Valve.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...