Jump to content

Windows 10 a fost lansat oficial! Download si Instalare.


BlackPearl

Recommended Posts

Pentru cei care s-au inscris in programul de upgrade al Microsoft pentru sistemul de operare Windows 10, avem o veste buna. In cursul zilei de ieri, Microsoft a lansat versiunea finala a Windows 10.
Noul sistem de operare este disponibil la download / update prin intermediul Windows Update, pentru toti cei care s-au inscris in programul de upgrade al Windows. Noul Windows 10 este disponibil atat pentru utilizatorii de Windows 7 cat si pentru cei de Windows 8 sau Windows 8.1.
 
Cum putem descarca si instala Windows 10
*Acest tutorial este adresat numai celor care si-au “inscris” PC-urile in programul de upgrade Windows al Microsoft.
1. Indiferent ca aveti deja instalat Windows 7 sau Windows 8 / 8.1, faceti click pe iconul Windows 10 din coltul din dreapta-jos (systray) si verificati statusul de update al sistemului dvs.
9Y0Pul9.png
2. Click pe “Get Windows 10”
KTkLwiW.png
3. Acceptati “Termenii si Conditiile” (Nu ca ati avea de ales, daca doriti
iti sa faceti upgrade la Windows 10 :-) )
vftVZk7.png
4. In urmatorul screen faceti click pe butonul “Start the upgrade now“.
5ngVlBV.png
 
Dupa acest pas va incepe procesul de upgrade. O sa aveti de asteptat un timp pana se va face download si upgrade la noul Windows 10.
In cazul in care faceti upgrade-ul de la Windows 7 la Windows 10 si aveti un user cu parola pe sistemul de operare, dupa finalizarea upgrade-ului puteti inlocui user-ul si parola aferenta cu un cont de outlook.com / msn.com, urmand sa va autentificati fie cu parola acelui cont, fie cu un cu un cod PIN pe care il puteti seta dvs.
 
!Nota! Acest update este gratuit din partea celor de la Microsoft si provine cu activarea unei licente.
Tin sa precizez ca in zilele trecute si eu am facut acest update si sincer sunt multumit de cum ruleaza Windows 10.
~Sursa Stealth~

Daca aveti nelamuriri / probleme sau orice care ne poate ajuta cu acest topic puteti lasa reply.
Topicul va ramane deschis cu conditia sa fie respectate urmatoarele reguli.
 
  1. Nu aveti voie sa faceti OFF TOPIC → In cazul in care faceti OFF Topic riscati WARN
  2. Nu faceti post hunt → Gen: Da e misto / Imi place / E bestial si asa mai departe riscati ca si in regula de mai sus WARN

Precum aceste reguli se aplica si regulamentul forumului pe care va sugerez sa il cititi cu mare atentie, il gasiti AICI

 

In cazul in care conditiile de mai sus nu vor fii respectate membrul in cauza va fi sanctionat iar acest topic va fi inchis permanent.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Salut. Cand dau pe Get Windows imi da astaUntitled.png

 

Acest mesaj este afisat deoarece ai sarit peste pasajul in care trebuie sa treci o adresa de email pentru confermare!

Va trebui sa cauti la Windows Updates daca ai notificari.

 

→ Control Panel\All Control Panel Items\Windows Updates ←

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acest mesaj este afisat deoarece ai sarit peste pasajul in care trebuie sa treci o adresa de email pentru confermare!

Va trebui sa cauti la Windows Updates daca ai notificari.

 

→ Control Panel\All Control Panel Items\Windows Updates ←

Si dau de aici sa se faca update-ul?

 image.png

Link to comment
Share on other sites

Da acolo cauti pana iti va aparea ca in imaginea de mai jos.

 

9Y0Pul9.png

 

@RcL deja ti-am explicat in acest post va trebui sa cauti la Windows Update pana cand iti va aparea ca in poza de mai sus ca ai update-ul pentru Windows 10 disponibil.

Edited by BlackPearl
Update
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...