Jump to content

Cum sa creezi un .gif dintr-un video YouTube


LuK.ZEW #

Recommended Posts

Multi mau cautat si m-au intrebat de unde iau pozele .gif (care le am la semnatura), multor useri le-am explicat asa in mare cum se face insa am hotarat sa fac acest tutorial pentru toata lumea sa nu mai primesc tot felu de pm-uri cu acest scop.

  • Pentru inceput ne alegem un filmulet de pe Youtube si copiem link-ul vıdeo-ului

 

 

JMSeWGe.png?1

 

 

5dCkBe3.png?1

  • İntroducem link-ul videul-ui unde scrie Paste YouYube URL.. ,
  • Apoi videul se va incarca pe sait , pentru a putea seta timpul inceperi/sfarsiri videului vom vedea in partea stanga Start Time si Duration unde le veti seta dupa preferinte

WfNUAEO.png?1

  • Pentru a finaliza aceasta etapa dati pe butonul Create Gift

s1Nh4z8.png?1

  • Dupa finalizare, alegem al doilea link, il copiem separat intr-un alt tab pentru salvarea gift-ului ​

L0LL7kg.png?1

Puteti vedea rezultatul :

rJb2A0S.gif?1

Sper ca vam fost de ajutor !
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mai exista o versiune care este urmatoarea:

 

1. Mergem pe imgur dupa care dam click pe butonul de langa upload image si selectam Video to Gif.

rJblBtf.png

2. In casuta din poza de mai jos adaugam link-ul video-ului ( de obicei de pe Youtube )

McuOmvG.png

3.Dupa cum se vede in imaginea de mai jos aici selectam partea de video care sa fie taiata si cat sa fie imaginea gif ( maxim 15 secunde )

GlAQ6Pn.png

4. Dupa ce am selectat cat si care sa fie imaginea putem adauga si un text iar dupa apasam pe Create gif si asteptam sa se incarce bara ca in poza de mai jos.

N8inMci.png

 

Rezultatul va fii acesta:

 

http://i.imgur.com/eIQYIQR.gifv

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...