Jump to content

Cerere Designer DreamKiller | RESPINS


RF*DreamKiller

Recommended Posts

Nume :Viorel Ionut 

Nick :DreamKiller
Vârstă :19 ani.
Motiv :Vreau sa fac parte din STAFF-ul de Designer al acestui forum.
Adresa de contact :vio_viorel2016(Y!M),vioaravioara100@gmail.com(Google Mail)
Timp alocat forumului :Eu zic ca e destul,insa voi marii activitatea.

 

De cat timp lucrezi in Photoshop ? : Nu e o perioada foarte mare,de o luna.Am urmarit cate un tutorial,doua,nu prea am avut timp de YouTube.

De ce te-am alege pe tine ? : Doar daca sunt destul de bun.Daca nu,voi incerca sa avansez pana voi ajunge la un nivel destul de mare pentru a fii Designer.

De ce doresti Designer? [ Argumenteaza ] : Imi place foarte mult sa lucrez in Photoshop. :D

Experienta [ Creatii ] :Voi pune imaginile direct: 

Avatare : cBvrjlZ.jpg   mMwzVtj.jpg?1   xdLKRev.jpg?1  pVXYUqM.png?1

 

Banner:iaF0xpz.png?1

Nu stiu cum le spune astora(Cred ca thumbnails) :XgSrKGZ.png?1

                                                                                           al9tEt3.png?1

                                                                                          mpbtWV6.png?1

Edit:La prima poza textul e pixelat deoarece asta este fontul.Un sfat pentru a redimensiona pixelii unui text(ca si pixelii textului banner-ului).Sau o resolutie,ca sa fie pixelii textului mai mici?

 

                          

Edited by DreamKiller
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

#Contra

#Sa incepem cu inceputu , mai ai de lucrat redimensionare , blur-ul trebuie perfectionat , urmareste niste toturiale , text-ul pe creeatii arata groaznic fara suparare , cauta niste fonturi , instaleazale si incearca sa alegi unu' din toate care ti se pare ca vine bine pe creeatia pe care ai facut-o , mai ai mult de lucrat in ceea ce consta , pozitioare text , foloseste un drop shadow 1-0-1 unghi-ul 90 , daca vrei si 120 si daca vrei ca , culoare ta sa devina mai "abstracta" foloseste un Gradient Overlay setat pe Soft Light si Scale 150 %, ex prima lucrare este cam pixelata in anumite colturi , daca vrei pot sa te ajut cu cateva toturiale pane  iti creezi propri-ul tau still , de altfel cum am facut toti cand am plecat de jos ,redimensionarea text-ului este si asta o problema , textu' secundar nu stiu de ce il faci sa mare , gen la un font mare  , un 10px sau 11-12px eu zic ca e de ajuns plus , ca el nu trebuie sa ieasa in evidenta ca textu' principal

, oricum lucreaza din ce in ce mai mult si o sa reusesti , dar din cate vad  ,activitatea ta de la portofoliu scade de la zi la zi , de ci nu stiu cum ai vrea sa ajungi sa te perfectionezi daca tu nu ,incerci mereu sa faci ceva , poate ca nici noua nu se iese din prima orice , dar incercam de cate ori este nevoie , pana iese , niciun lucru nu este imposibil , lucru' imposibil ,este lucrul pe care noi refuzam sa' il facem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult pentru sfaturi :D.In legatura cu portofoliul,il voi updata,am creatii in PC cu gramada.Voi cauta niste tutoriale,daca ai un canal de Youtube cu tutoriale Photoshop,te rog sa mi-l dai prin pm,m-ai ajuta.

Edited by DreamKiller
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...