Jump to content

Rang Chat Admin


aEEk#.

Recommended Posts

<> Rang Admin Chat <>

 

<> Descriere <>

 

Acest plugin arata inaintea numelui, cand un admin scrie ceva in chat, gradul cu verde .

 afiseaza rangul adminului inaintea numelui pentru mesajele din chat.

Practic, va aparea ceva de genul : 

-----

f54p3d.jpg

-----

[Owner] owner : sal, ce faceti ?

vasile : sal, bine

[Helper] help : sal sefu, bine, tu ?

 

----

 

Sursa AMXX sau SMA

 

ATENTIE ! Inlocuiti gradele si accesele care le-am pus eu in plugin cu cele care le aveti voi in users.ini .

 

 

<> Instalare <>

 

1 . Fisierul rang_admin_chat.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting

2 . Fisierul rang_admin_chat.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins

3 . Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma: rang_admin_chat.amxx

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Acest plugin a mai fost postat odata ... verifica pagina 11 ... te-as ruga ca pe viitor sa dai un serch in lista inainte sa mai adaugi ceva ;)

 

Acest plugin trebuie editat daca-ti doresti sa mearga impreuna cu admin chat color .... daca il folosesti asa cum este acum iti vor aparea mesajele de 2 x , EX :

 

marian : ce faci ?

[Owner] marian : ce faci ? .... in fine

 

in general acest plugin poate sa contina : ghost chat , all chat iar mesajele tale in chat for aparea de 2 x ... deci daca ai instalat aceste plugin-uri dezactiveaza-le daca-ti doresti sa mearga bine .... plus ca este o versiune care contine un mic bug ... nu-mi aduc aminte care din ele ca s-au facut mai multe dar culoarea la team la terro in loc sa fie ROSU este tot albastru ca la CT ... in fine :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Link-ul de dowload a expirat , d-asta nu poti sa-l descarci.

Plugin-ul de admin_rang_chat are un mare bug care nu s-a rezolvat ;) ultimul post ultima versiune a fost editata undeva prin 2007 de arion dar are un bug la SPEC ,mesajele apar de doua ori ,bug-ul la versiunea asta este undeva de la culoare , undeva pe la coloar team cred ca-i setat pe blue si la CT si la T ,doar ca bug-ul nu apare mereu ... plus ca-ti creaza si in logs error xxx21wx din cand in cand ;) in fine

Link to comment
Share on other sites

Poti incerca acesta: https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=173113

Insa nu vei gasi un rang chat fara bug-uri, unele la spec au, altele nu au anumite functii precum teamchat, sau adminchat( u@ )

 

 

Interesant pluginu oare merge si cu adminchatcolors?Adica ma refer amandoua merg?

 
Aceste pluginuri sunt deja colorate. Nu incerca sa folosesti 2 pluginuri care fac aproape aceasi chestie, vei avea bug-uri, poate chiar si crash-uri la server.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...