Jump to content

Portfolio SpYKE3


SpYKE3

Recommended Posts

Acesta este portofliul meu ☺

Sper sa va placa ..

Cateva poze le am luat de la alte portofolii.

Le am modificat si au iesit asa..

 

RRkmnAg.jpg

 

2bqK0AQ.gif

 

BdccYFy.png

 

6lAEO4x.jpg

P.S : Am 2 saptamani in PhotoShop

Edited by SpYKE3
Link to comment
Share on other sites

Avatar: 150x250 px

Semnatura: 350x150

Text secundar:
zepto
wendy
04b08

 

Urmareste tutoriale , descarcati fonturi de pe dafont.

Ai mult de lucru , iti sugerez sa urmaresti tutorialele realizate de Lynda.  Apucate sa inveti interfata programului , pe urma treci pe lucrari.

Succes.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Invata-te sa redimensionezi ! Avatarele au de obicei dimensiunea 150x250 , dar si 170x270 , 170x250 .. depinde de stock.. Si semnaturile pot fi orizontale sau verticale (400x200 , 500x300(orizontale) | 350 x 550 (verticala) .. etc.)

Textul trebuie pozitionat in asa fel incat sa fie in ton cu imaginea. Pentru watermark ai nevoie de un font mai fin (ti-a dat Denisa niste fonturi).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

As dori sa spun ca ai de lucrat nu numa la blur si efecte, ci chiar si la text.

Faci un text dupa dai click dreapta pe el, te duci la Bleeding Options -> Gradient > Adaugi un gradient (poti sa-l faci si tu sau iei tu unul si dai click pe acel fisier care e in arhiva, fisierul e .grd daca nu ma insel, daca doresti poti downloada gradienturile mele.)

Adaugi si un Drop Shadow astfel:

Structure (Structura)

Opacity (Opacitate): Aici ce opacitate doresti, adica daca sa fie umbra mai multa sau mai putina.

Angle (Unghi): Setezi pe 90°.

Use Global Light (''Foloseste lumina globala''): Acela daca il debifezi vei reveni la unghiul recent. Iar daca il lasi bifat si ai schimbat unghiul vei ramane la unghiul care l-ai setat.

Distance (Distanta): Setezi la 1px. Acesta va face distanta umbrei mai mica de text.

Spread (Intidere | Raspandire): Setezi la 0%. Acesta va ingrosa umbra.

Size (Dimensiune): Setezi la 1px. Acesta va face umbra mai multa (5px) sau umbra mai putina (1px).

Quality (Calitate)

Contour (Contur): Alegi acesta: contour.png si debifezi Anti-aliased.

Noise (Paraziti): Aici setezi pe 0%.

''Layer Knocks Out Drop Shadow'': Acesta il bifezi.

Dupa ce ai facut aceste setari ar trebui sa arate asa textul: Untitled_1.png

Iar cat despre fonturi ti-as oferi acest site (dafont) sau poti sa descarci pachetele de fonturi din sectiunea ''Resurse''.

Bafta !

Edited by Rezolution
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...