Jump to content

Întrebări şi Răspunsuri !


sHd

Recommended Posts

M-am uitat sa vad daca e praf dar nu e , placa video e pusa bine in slot , dar alimentarea nu stiu cum e ..... deci probabil aia ar fi.

 

How can i fix it , folosesc radeon.

Edited by Nya Nya
Link to comment
Share on other sites

M-am uitat sa vad daca e praf dar nu e , placa video e pusa bine in slot , dar alimentarea nu stiu cum e ..... deci probabil aia ar fi.

 

How can i fix it , folosesc radeon.

 

Ar trebui sa desfaci ventilatoarele de pe placa video si sa vezi daca are firul sau firele puse pe slot ... nu stiu exact cum e cu Radeon daca are unu sau mai multe la ventilatoare daca sunt sau nu cuplate intre ele dar asta e tot ce iti pot spune .... momentan am nVidia GeForce si sincer sa fiu nici nu am desfacut inca calculatorul sa vad cum arata placa video dar am gasit modelul pe internet .... gl si sper sa rezolvi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

M-am uitat sa vad daca e praf dar nu e , placa video e pusa bine in slot , dar alimentarea nu stiu cum e ..... deci probabil aia ar fi.

 

How can i fix it , folosesc radeon.

poti incerca o varianta mai sigura pentru a vedea functionarea placii video corespunzatoare.

Prima intrebare este daca are praf pe ea?

2.Cateodata ti se ingalbeneste ecranul?

Daca aceste 2 variante sunt prezente ar trebuii sa cureti placa .fiecare placa are un deschizaor pentru culerul ei acela il deschizi..si daca este model cu pasta io schimbi daca nu oncearcal la o priza >Ex>Fa o improvizatie simpla cu un incarcator la firele acelea de pe culer..si vezi daca e problema de la el sau de la placa!

Si schimbai pasta!(in caz ca este cu pasta!) Eu asa am facut si mi-a mers>Placa mea> res_c9f763725fe3491939e081fd5ebbb95a_350 succes

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut. As vrea sa achzitioneaz acest  Iphone 4 , pretul lui este 380 lei . Atat l-a lasat. Se merita ??

 

Pare sa se afle intr-o stare perfecta si pretul este destul de acceptabil eu zic ca se merita desi nu prea ma dau in vant dupa iPhone-uri.

#Success!

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei neaparat Iphone, indreapta-te cel putin spre un Iphone 4s. Iphone 4 nu se mai merita cumparat.

 

Mai strange niste banuti si ai un telefon ok.

Link to comment
Share on other sites

1.Cand incerc sa intru in setarile de la placa video nu merge dau click si nu se deschide--> ce pot face?0TBrsNf.jpg

2.Cand aprind calculatorul imi zice ca nu am driverul la placa video instalat desi il am,de ce?

3.Ce se poate intampla daca nu am driverul la placa video instalat?

Edited by Ysay@cRisti
Link to comment
Share on other sites

1.Cand incerc sa intru in setarile de la placa video nu merge dau click si nu se deschide--> ce pot face?0TBrsNf.jpg

2.Cand aprind calculatorul imi zice ca nu am driverul la placa video instalat desi il am,de ce?

3.Ce se poate intampla daca nu am driverul la placa video instalat?

E de la windows, problema este ca, daca observi in dreapta->jos, vei observa un text care este cam asa:

"Windows 7

Build 7601

This copy of Windows is not genuine".

Ti-a expirat windows-ul, iar el a inceput automat stergerea informatiilor/driverelor. Aceeasi problema care am avut-o si eu.

Pur si simplu reinstaleaza-ti windows-ul.

Iar raspunsul la intrebarea a 3-a: Nu vei putea rula anumite jocuri / programe.

Edited by welldoNe
Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc aceeaşi chestie .

Şi mie îmi face figuri uneori şi nu vrea să se deschidă

Dar dacă reinstalezi driverul nu le lua de net dacă vrei să îţi meargă bine. Foloseşte driverul de pe CD

Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc aceeaşi chestie .

Şi mie îmi face figuri uneori şi nu vrea să se deschidă

Dar dacă reinstalezi driverul nu le lua de net dacă vrei să îţi meargă bine. Foloseşte driverul de pe CD

Dar ti se deschide vrodata?

Link to comment
Share on other sites

Downloadează şi instalează ultima versiune a programului Catalyst Software Suite care include drivere video şi Open CL .

 

Înainte de instalarea programului :

În control panel > Programs => uninstall Catalyst

 

Apoi click-dreapta pe Catalyst ( instalarea pe care o descarci mai jos ) şi apasă pe "Run as Administrator . După ce s-a instalat , dă-i restart la PC .

 

Latest AMD Catalyst™ Drivers for Radeon™ HD 7000, HD 6000 and HD 5000 Series

 

Windows 7 // Windows 8 // Windows 8.1 ( 32-bit )

 

Windows 7 // Windows 8 // Windows 8.1 ( 64-bit )

Link to comment
Share on other sites

Da , dacă te duci cu certificatul de garanţie şi le spui că nu mai găseşti CD -ul îţi oferă altul .

Dacă mai ai probleme nu ezita să postezi .

Sper că am fost de ajutor . O zi bună !

 

Cu respect ,

Andy

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut am si eu o problema cu cs1.6 pe steam

Intru in joc dau sa ma conectez pe server si mi se inchide jocul de tot si ma trezesc pe desktop

Nu stiu de la ce sa fie, ma joc csgo sau gta5 fara probleme, doar la 1.6 am intalnit problema asta

Spec PC:

CPU : Intel Core i7 4770K 3.5GHz 
RAM : Kingston HyperX Fury Blue Series 16 GB DDR3 
Videocard : Sapphire R9 270X 4GB DDR5 
Motherboard : MSI Z87-GD65 Gaming 

Windows 7 Premium 64 Bit

Multumesc

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut am si eu o problema cu cs1.6 pe steam

Intru in joc dau sa ma conectez pe server si mi se inchide jocul de tot si ma trezesc pe desktop

Nu stiu de la ce sa fie, ma joc csgo sau gta5 fara probleme, doar la 1.6 am intalnit problema asta

Spec PC:

CPU : Intel Core i7 4770K 3.5GHz 

RAM : Kingston HyperX Fury Blue Series 16 GB DDR3 

Videocard : Sapphire R9 270X 4GB DDR5 

Motherboard : MSI Z87-GD65 Gaming 

Windows 7 Premium 64 Bit

Multumesc

 

Am avut aceeasi problema nu e de la calculator e de la Steam reinstaleaza Counter Strike 1.6 e posibil sa fie vreun file corupt ... am inceput si eu iar probleme daca sunt in CS dupa aia il bag in bara sa caut ceva pe Desktop si revin iar in CS imi flashuieste imaginea si ca sa scap de ea trebuie sa inchid CS-u si sa intru iar ... problema la mine cred ca ar fi de la VGUI PGL care tot la fel ar putea avea un file corupt.

Link to comment
Share on other sites

1.Cand incerc sa intru in setarile de la placa video nu merge dau click si nu se deschide--> ce pot face?0TBrsNf.jpg

2.Cand aprind calculatorul imi zice ca nu am driverul la placa video instalat desi il am,de ce?

3.Ce se poate intampla daca nu am driverul la placa video instalat?

 

1) Nu ai licenta la Windows deci practic ti-a intrat Genuine si nu ai access la tot ceea ce poti face de obicei.

2) Odata ce nu ai Licenta Microsoft nici driverele nu vor functiona corect pana cand Windows-ul nu va fi activat.

3) Ce se poate intampla daca nu ai driverul la placa video instalat pai o sa iti mearga foarte greu calculatorul in orice jocuri / photoshop / After Effects / Video-uri s.a.m.d.

Sfatul deja ti-a fost dat reinstalarea complecta a Windows-ului pe langa asta sa nu uiti sa activezi licenta la el si dupa ce ai licenta activata poti incepe sa descarci toate driverele necesare asta daca nu le detii deja pe un CD/DVD/Stick/HDD Extern.

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Am avut aceeasi problema nu e de la calculator e de la Steam reinstaleaza Counter Strike 1.6 e posibil sa fie vreun file corupt ... am inceput si eu iar probleme daca sunt in CS dupa aia il bag in bara sa caut ceva pe Desktop si revin iar in CS imi flashuieste imaginea si ca sa scap de ea trebuie sa inchid CS-u si sa intru iar ... problema la mine cred ca ar fi de la VGUI PGL care tot la fel ar putea avea un file corupt.

am reinstalat windows..aseara am reinstalat cs si aceiasi problema...

dar am.observat ca daca scriu in consola connect server

imi intra pe server..fara sa se inchida..

in schimb daca dau la server list si dau de acolo join..imi inchide cs-ul si ma trezesc pe desktop

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

am reinstalat windows..aseara am reinstalat cs si aceiasi problema...

dar am.observat ca daca scriu in consola connect server

imi intra pe server..fara sa se inchida..

in schimb daca dau la server list si dau de acolo join..imi inchide cs-ul si ma trezesc pe desktop

 

Ok la reinstalarea CS-ului ai sters folderul Half Life din regedit ? 

 

→ Run → regedit → HKEY_CURRENT_USER → Software → Valve ← Folderu Half Life trebuie sters dupa ce ai dezinstalat Counter Strike 1.6 din calculator.

Link to comment
Share on other sites

Ok la reinstalarea CS-ului ai sters folderul Half Life din regedit ? 

 

→ Run → regedit → HKEY_CURRENT_USER → Software → Valve ← Folderu Half Life trebuie sters dupa ce ai dezinstalat Counter Strike 1.6 din calculator.

Am facut exact ce mi-ai spus si rezultatul este:

fx1piBQ.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am facut exact ce mi-ai spus si rezultatul este:

fx1piBQ.png

Pentru rezolvarea problemei incearca printr-un restart la Steam. Mergi la Steam -> Go Offline -> Restart Steam in offline mode -> Go online -> Restart Steam in online mode. Dupa poti lansa jocul sa vezi daca a mers...

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

XWNXjv9.png Am avut de facut un proiect si am scris vro 10 pagini in word 2007 si am salvat iar azi cand am incercat sa continui proiectul nu a mai mers modific nimic si nici daca deschid alt fisier word nu merge sa scriu nimic..ce pot face?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...