Jump to content

Întrebări şi Răspunsuri !


sHd

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Salut am o problema cu PC , l-am cumparat acuma 2/3 luni si mi se tot opreste din senin , l-am curat de praf e curat luna , l-am scanat de virusi e curat luna , si tot se opreste.


 


Temperaturi . Asa e de obicei , cand deschid un joc , AUXTIN0 se duce pe la 50/57. Am in jur de 6 ventilatoare.


 


oWTEZup.jpg

 


 


Spec.


 


IntelCore I5-4460 Q4(QuadCore)


Placa de baza MSI H81M-P33


Sursa : HPC-400-G12S , INPUT 230V  Frequency 50 Hz Output 400W


Placa Video AMD RADEON DUAL-X R9 270x

Link to comment
Share on other sites

Poate s-a oxidat cablul de alimentare al sursei .

( Cel mai bine vizitează un service )

Mie așa mi-a făcut la 4 luni de la achiziționarea calculatorului.

Nu sunt sigur de ce îți face așa . Sper să nu fie ceva mai grav .

Mult succes cu rezolvarea .

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa instalez windowsul pe un laptop Toshiba, insa nu imi ia sub nici o forma CD-ul. Din bios este selectat ca driver prioritar sa fie cdrom-ul, dar tot nu imi ia cd-ul.

Daca dau sa reinstalez windowsul din My Computer, totul merge ok pana cand ajung la partea cu selectarea partitiei, unde nu pot formata partitia in care este instalat windowsul actual, nu am functia de DELETE sau FORMAT sau cum se numea si pot doar sa reinstalez peste windowsul care il am acum.

Laptopul are doar o partitie formatata, cea pe care este windowsul actual.

Cd-ul de windows este bun pentru ca il instalez mereu pe laptopul meu.

Link to comment
Share on other sites

Daca laptopul este de generatie veche are bios-ul standard,mai nou sunt facute in format UEFI  > 

 

In special depinde si ce tip de sistem folosesti  

 

UEFI - > Din cate stiu suporta doar licentele valide (CD), poti incerca prin crearea unui stick bootabil, iti sugerez e o metoda mult mai simpla.

 

Daca bios-ul este standard te documentezi aici.

Link to comment
Share on other sites

Buna. Am si eu o problema cu CS 1.6 . Nu ma lasa sa intru nici de pe steam, nici de pe valve . Cand dau sa ma conectez pe server-ul ROMANIA, imi apar urmatoarele - > 

 

2015_07_29_00001.jpg

 

2015_07_29_00002.jpg

 

2015_07_29_00003.jpg

 

2015_07_29_00005.jpg

 

2015_07_29_00006.jpg

 

Tin sa mentionez ca pe alte servere ma lasa sa ma conectez .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cred ca ai luat ban de la KGB pentru vreo protectie tampita ca flood.

Roaga cineva sa iti scoata de pe server banul, atat pe ip, cat si pe steamid.

Vezi ca in FTP, in logs, ai un fisier -> KGB_Security_201507.log, poti sa cauti acolo sa vezi daca iti regasesti ip-ul, insa sunt convinsa ca de aceea nu te poti conecta pe server, au patit-o adminii mei in repetate randuri, cat si playerii din pacate.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cred ca ai luat ban de la KGB pentru vreo protectie tampita ca flood.

Roaga cineva sa iti scoata de pe server banul, atat pe ip, cat si pe steamid.

Vezi ca in FTP, in logs, ai un fisier -> KGB_Security_201507.log, poti sa cauti acolo sa vezi daca iti regasesti ip-ul, insa sunt convinsa ca de aceea nu te poti conecta pe server, au patit-o adminii mei in repetate randuri, cat si playerii din pacate.

 

Am facut acest lucru deja. Am pus adminii sa vada daca sunt banata pe ip / steamid, rezultatul a fost = Could not find in the banlist .

Am scos toate ip-urile de la KGB, din listip, am scos chiar si toate banurile, si pe urma am dat un rr la server din gamepanel, rezultatul a fost acelasi . Nu ma pot conecta, si nu inteleg de ce .. 

 

 

EDIT : 

 

Am rezolvat, e din cauza router-ului de la vecin . M-am conectat cu cablul de la Silva, si la el imi merge sa ma conectez la ROMANIA fara probleme . 

 

Multumesc tuturor .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problema de la  kgb hosting e  urata de  tot ,  nu se poate  so rezolve cineva ?

 

Nu are nici o treaba cu acest topic, insa o sa iti raspund.

Chiar astazi le-am trimis ticket.

 

 

Buna ziua.

 

Din cate stim nu exista o protectie mai buna pentru XFakePlayers in momentul de fata, pluginul de securitate îl puteți dezactiva de tot daca nu aveti probleme cu exploit-urile pe server.

Sau puteți activa o detectie mai slaba in server.cfg prin următoarea setare: ws_antiflood "0"

  - Emil Boboc

- KGB Hosting Support

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Poate s-a oxidat cablul de alimentare al sursei .

( Cel mai bine vizitează un service )

Mie așa mi-a făcut la 4 luni de la achiziționarea calculatorului.

Nu sunt sigur de ce îți face așa . Sper să nu fie ceva mai grav .

Mult succes cu rezolvarea .

 

Am rezolvat problema , sa dus pasta termoizolatoare de pe procesor , in plus ventilatoarele de pe placa video nu se invarteau . Orcum ms de sfat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pai fisierul nu exista la tine in laptop , poate l-ai sters si din pacate nu l-ai dezistalat , sau poti fii pe el , eu cand aveam probleme de genu , le stergeam si cand dadeam sa le dezistales de tot imi dadea ca acel fisier nu exista , daca poti sa-ti reinstalez windows-ul dar asta ar insemna sa-ti salvezi tot ce ai pe D - C sau pe un stick ceva , uita-te si pe youtube poate gasesti ceva mai ajutator  , scuze dar am trecut de etapele cu problemele calculatorului , te ajutam cu cea mai mare placere :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut as dorii cea mai noua versiune de quick time player va rog un link de descarcare (am nevoie pt PS)

 

Data viitoare cere la sectiunea potrivita, nu aici - > CLICK 

Aceasta versiune o folosesc eu pentru AE . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Salut. Deorece am un procesor mai slab ( 1.6 ghz ) , as vrea sa il inlocuiesc. Ce trebuie sa fac? Sa il iau cu tot cu cooler? Ce model s-ar potrivi ( sa-l suporte placa de baza ) ,modelul placii mele baza : Gigabyte Technology Co. Ltd. 945GCM-S2L Intel. Sa fie mai mare de cel detinut de mine , ex: 2,6 ghz , 3.0 ghz . 

Link to comment
Share on other sites

Daca tot vrei sa bagi bani in ceva bun , poti sa achizitionezi un procesor dual core cu 3.0 ghz , dar trebuie sa stii pe ce frecventa e , daca e pe socket , sunt mai multe de stiut .Daca chiar vrei sa stii ce iti este compatibil si ce fel de procesor iti trebuie , mai bine te duci la un magazin sau un depozit care repara pc-uri ...

Daca nu , iti voi da un programel care iti arata orice despre pc-ul tau , adica iti arata despre componentele pe care le ai .

 

Revin cu edit .

 

Edit : SIW ( Sistem Information Windows )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...