Jump to content

"Au copiat iPhone 6" Astazi a fost lansat un nou smartphone, seamana cu iPhone 6, dar costa la jumatate.


Nomercy

Recommended Posts

au-copiat-iphone-6-astazi-a-fost-lansat-

 

Nu se intampla foarte des ca o companie gigant sa imite o alta - ultimul smartphone al celor de la Lenovo face insa asta.

 

Al treilea cel mai mare producator de telefoane mobile din lume, Lenovo, a anuntat lansarea Lenovo S90 “Sisley”, un smartphone cu diagonala de 5 inch, ecran Super AMOLED 720p si o grosime de doar 6.9mm. In ceea ce priveste design-ul, cei de la Android Authority remarca: "este incredibil cat de mult s-au inspirat de la ultimul varf de gama al celor de la Apple".

 

Chiar daca nu se poate compara in ceea ce priveste specificatiile cu smartphone-urile de top, S90 sta foarte bine - are procesor quad-core si procesor Qualcomm, 1GB de RAM, baterie 2.300 mAh, o camera principala de 13MP si o camera frontala de 8MP, venind cu Android 4.4.4. KitKat.

 

au-copiat-iphone-6-astazi-a-fost-lansat-

 

Cei de la Lenovo si prezinta telefonul asa cum au facut-o Apple cu iPhone 6. Pe site-ul celor de la Lenovo, S90 este prezentat in imaginile oficiale cu poze aproape identice cu cele folosite de Apple, din acelasi unghi, cu aceeasi culoare si aceeasi reflexie.

 

Link to comment
Share on other sites

Serios? La calitatile astea, pretul lui este egal cu pretul unui iphone6/2 ?

 

Mi-am luat acum 2 zile, un E-boda, ecran de 5 inch, 16GB ROM, 1 GB RAM, procesor quad-core CORTEX A7, cam 8mpx, baterie 2000 + multe altele. Pretul ? 529 RON LA LIBER !

Sa mai cumperi marca?

Sa nu mai zic ca in zilele de noastre, unde toti au internet, sunt site-uri care fac telefoane "noname" pe comanda, cu PIESELE EXACT CUM SI CAT DORESTI.

 

Sa va dau un exemplu ?

Cunosc un site, cei drept dureaza ceva pana e gata si iti este livrat telefonul ( max 60 zile ) , dar pentru un telefon cu urmatoarele caracteristici, vei plati pretul de la final :

 

 

Caracteristici ( exact cele de pe site ) :

 

Unlock Phones: Yes Recording Definition: 1080P Display Color: Color Brand Name: - Thickness: Ultra Slim(<8mm) Design: Bar CPU: Octa Core / 2,2 Cellular: GSM Display Resolution: 1280x720 Touch Screen Type: Capacitive Screen Screen LCD Type: IPS Display Size: 5.0 SIM Card Quantity: Dual SIM Cards Release Date: 2014 RAM: 4G is_customized: Yes Band Mode: 2SIM/Multi-Bands CPU Manufacturer: MTK Camera: 16MP Talk Time: 12 ROM: 32G Operation System: Android Feature: Email,MP3 Playback,Touchscreen,QWERTY Keyboard,Bluetooth,Wi-Fi,Memory Card Slots,Video Player,Gravity Response,Front Camera,Message,HD Video Player,GPRS Battery Type: Detachable Item Condition: New Camera Type: Front & Back Camera Battery Capacity(mAh): 2700mah Language: English,Russian,German,French,Spanish,Polish,Portuguese,Italian,Turkish,Norwegian Size: 144.3*8.65*71.9

 


Am pus cu ROSU , ca sa va sara in ochi acel OCTA-CORE DE 2,2 / 4 GB RAM / 32 GB ROM / 16MPx

Oare e bun ? 

Sa mai zic si faptul ca, carcasa ti-o alegi tot tu ? Poate sa fie si de Galaxy S4/5 etc . 

Sa mai zic ca se poate si mai mult ? Au disponibil si 64 GB ROM si OCTA-CORE 2,61 ghz ( contra cost ) .

Sa va zic pretul standard, pentru aceste caracteristici ? Sincer ?

NA ! US $103.80 - 119.80 / piece 

( COPY / PASTE )

 

Mai cumparati oameni buni MARCA ?! ce diferenta e ?! Eu m-am convins de mult, ar fi cazul sa va treziti si voi la realitate si sa constientizati faptul ca dati si de 10 ori mai mult, doar pentru un nume scris pe orice.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Eu am Allview X1 Soul , merge super pe jocuri ...fara lag , nimic...procesor SnapDragon Quad , 3 GB RAM .. E foarte bun , fara sa sacadeze , meniul e la locu' lui , ce pot sa zic nu-i un telefon de "fite" dar imbina utilul cu placutul ...si are camera spate 13 MP si fata 5 MP. Cam atata.

Link to comment
Share on other sites

Serios? La calitatile astea, pretul lui este egal cu pretul unui iphone6/2 ?

 

Mi-am luat acum 2 zile, un E-boda, ecran de 5 inch, 16GB ROM, 1 GB RAM, procesor quad-core CORTEX A7, cam 8mpx, baterie 2000 + multe altele. Pretul ? 529 RON LA LIBER !

Sa mai cumperi marca?

Sa nu mai zic ca in zilele de noastre, unde toti au internet, sunt site-uri care fac telefoane "noname" pe comanda, cu PIESELE EXACT CUM SI CAT DORESTI.

 

Sa va dau un exemplu ?

Cunosc un site, cei drept dureaza ceva pana e gata si iti este livrat telefonul ( max 60 zile ) , dar pentru un telefon cu urmatoarele caracteristici, vei plati pretul de la final :

 

 

Caracteristici ( exact cele de pe site ) :

 

Unlock Phones: Yes Recording Definition: 1080P Display Color: Color Brand Name: - Thickness: Ultra Slim(<8mm) Design: Bar CPU: Octa Core / 2,2 Cellular: GSM Display Resolution: 1280x720 Touch Screen Type: Capacitive Screen Screen LCD Type: IPS Display Size: 5.0 SIM Card Quantity: Dual SIM Cards Release Date: 2014 RAM: 4G is_customized: Yes Band Mode: 2SIM/Multi-Bands CPU Manufacturer: MTK Camera: 16MP Talk Time: 12 ROM: 32G Operation System: Android Feature: Email,MP3 Playback,Touchscreen,QWERTY Keyboard,Bluetooth,Wi-Fi,Memory Card Slots,Video Player,Gravity Response,Front Camera,Message,HD Video Player,GPRS Battery Type: Detachable Item Condition: New Camera Type: Front & Back Camera Battery Capacity(mAh): 2700mah Language: English,Russian,German,French,Spanish,Polish,Portuguese,Italian,Turkish,Norwegian Size: 144.3*8.65*71.9

 

Am pus cu ROSU , ca sa va sara in ochi acel OCTA-CORE DE 2,2 / 4 GB RAM / 32 GB ROM / 16MPx

Oare e bun ? 

Sa mai zic si faptul ca, carcasa ti-o alegi tot tu ? Poate sa fie si de Galaxy S4/5 etc . 

Sa mai zic ca se poate si mai mult ? Au disponibil si 64 GB ROM si OCTA-CORE 2,61 ghz ( contra cost ) .

Sa va zic pretul standard, pentru aceste caracteristici ? Sincer ?

NA ! US $103.80 - 119.80 / piece 

( COPY / PASTE )

 

Mai cumparati oameni buni MARCA ?! ce diferenta e ?! Eu m-am convins de mult, ar fi cazul sa va treziti si voi la realitate si sa constientizati faptul ca dati si de 10 ori mai mult, doar pentru un nume scris pe orice.

 

Total de acord cu tine Suits... am avut si eu un telefon de genul si chiar m-a tinut mult si l-am luat cu 5-6 milioane

Link to comment
Share on other sites

Serios? La calitatile astea, pretul lui este egal cu pretul unui iphone6/2 ?

 

Mi-am luat acum 2 zile, un E-boda, ecran de 5 inch, 16GB ROM, 1 GB RAM, procesor quad-core CORTEX A7, cam 8mpx, baterie 2000 + multe altele. Pretul ? 529 RON LA LIBER !

Sa mai cumperi marca?

Sa nu mai zic ca in zilele de noastre, unde toti au internet, sunt site-uri care fac telefoane "noname" pe comanda, cu PIESELE EXACT CUM SI CAT DORESTI.

 

Sa va dau un exemplu ?

Cunosc un site, cei drept dureaza ceva pana e gata si iti este livrat telefonul ( max 60 zile ) , dar pentru un telefon cu urmatoarele caracteristici, vei plati pretul de la final :

 

 

 

Caracteristici ( exact cele de pe site ) :

 

Unlock Phones:

 

Yes

 

Recording Definition:

 

1080P

 

Display Color:

 

Color

 

Brand Name:[/size]

 

-

 

Thickness:

 

Ultra Slim(<8mm)

 

Design:

 

Bar

 

CPU:

 

Octa Core / 2,2

 

Cellular:

 

GSM

 

Display Resolution:

 

1280x720

 

Touch Screen Type:

 

Capacitive Screen

 

Screen LCD Type:

 

IPS

 

Display Size:

 

5.0

 

SIM Card Quantity:

 

Dual SIM Cards

 

Release Date:

 

2014

 

RAM:

 

4G

 

is_customized:

 

Yes

 

Band Mode:

 

2SIM/Multi-Bands

 

CPU Manufacturer:

 

MTK

 

Camera:

 

16MP

 

Talk Time:

 

12

 

ROM:

 

32G

 

Operation System:

 

Android

 

Feature:

 

Email,MP3 Playback,Touchscreen,QWERTY Keyboard,Bluetooth,Wi-Fi,Memory Card Slots,Video Player,Gravity Response,Front Camera,Message,HD Video Player,GPRS

 

Battery Type:

 

Detachable

 

Item Condition:

 

New

 

Camera Type:

 

Front & Back Camera

 

Battery Capacity(mAh):

 

2700mah

 

Language:

 

English,Russian,German,French,Spanish,Polish,Portuguese,Italian,Turkish,Norwegian

 

Size:

 

144.3*8.65*71.9

 

Am pus cu ROSU , ca sa va sara in ochi acel OCTA-CORE DE 2,2 / 4 GB RAM / 32 GB ROM / 16MPx

Oare e bun ? 

Sa mai zic si faptul ca, carcasa ti-o alegi tot tu ? Poate sa fie si de Galaxy S4/5 etc . 

Sa mai zic ca se poate si mai mult ? Au disponibil si 64 GB ROM si OCTA-CORE 2,61 ghz ( contra cost ) .

Sa va zic pretul standard, pentru aceste caracteristici ? Sincer ?

NA ! US $[/size]103.80[/size] - 119.80[/size][/size] [/size]/ piece 

( COPY / PASTE )

 

Mai cumparati oameni buni MARCA ?! ce diferenta e ?! Eu m-am convins de mult, ar fi cazul sa va treziti si voi la realitate si sa constientizati faptul ca dati si de 10 ori mai mult, doar pentru un nume scris pe orice.

Ai mare dreptate Suits , eu am un Telefon de 4 milioane și ma ținut 2 ani și îl am și acum .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...